/Aby treningi były wydajniejsze – sprzęt fitness

Aby treningi były wydajniejsze – sprzęt fitness

W jakiejkolwiek siłowni znaczący jest sprzęt do ćwiczeń. Niewątpliwie jeżeli pominiemy fakt, iż miejsce takie wyekwipowane jest w kilka atlasów, jakie także w swej konstrukcji prognozują wmontowanie godziwego miejsca żeby usiąść, czy chociażby oprzeć się. Ławeczka taka może być zarówno umocowana na stałe, jak też może być elementem, jaki możemy przenieść. Jest to przeważnie metalowa konstrukcja z miękkim, obitym cerą materiałem. Istotne żeby materiał ów był sztywny oraz nie ulegał przesadnym wgnieceniom, gdyż to na nim się kładziemy, lub też też na nim siadamy. Najodpowiedniej jeśli ławeczka taka jest tak skonstruowana, że można po części ją podnieść, tak że tworzy się coś w odmianie oparcia.

Wtenczas to możemy zrealizować parę dodatkowych ćwiczeń, na inne partie mięśni. Koniecznym elementem tego rodzaju oprzyrządowania są chociaż dwa statywy, których wysokość jesteśmy w stanie regulować – sprawdź również orbitrek. Są to stabilne stojaki, na których lokujemy gryf z ciężarkami. Przy ławeczce takiej jesteśmy w stanie wykonać większość fundamentalnych ćwiczeń, choć w odróżnieniu od atlasu, przy niektórych z nich nieodzowny będzie nam ktoś do pomocy. Ławeczka taka jest również świetnym miejscem na wyćwiczenie muskułów brzucha, ponieważ wolno na niej ćwiczyć skłony, innymi słowy tak zwane brzuszki.

Warto tutaj nadmienić, że ten sam ciężar, jaki podnosimy na ławeczce ma okazję się wydawać nieco cięższy, niż w przypadku kiedy pokrewne ćwiczenie egzekwujemy na atlasie, gdzie maszynerie są tak stworzone, by umożliwić nam jak najwygodniejsze mocowanie się z ciężarami. W siłowni na pewno spotkamy się z wieloma ciężarkami. Niektóre z nich nakładane są na tak zwane gryfy, inaczej metalowe rurki, które z całych sił staramy się podnieść możliwie najwięcej razy. Gryf jest tak skonstruowany, iż ma specjalną powierzchnię do chwytania, zawsze osłoniętą od tej, gdzie zakłada się następne krążki, tak by te nie przesunęły się w kierunku naszych dłoni. Gryf taki jesteśmy w stanie również nazwać sztangą i po każdej mamy wydzielony takiej samej długości odcinek, gdzie wsuwane są ciężarki. Ich waga jest dosyć różna i mogą one ważyć 10, czy 20 kg, lecz też odszukamy tutaj krążki 1-, 2-kilogramowe.