/Anime – niepowtarzalne animacje

Anime – niepowtarzalne animacje

Manga oraz anime – te dwa słowa każdemu sztampowemu Europejczykowi kojarzą się z Japonią. Nie bez powodu. To właśnie tam już na początku XX wieku proste rysunki zdobywały gigantyczne uznanie. Kiedyś w Japonii używano ich po największej części w celach propagandowych, zwykle po to aby chwalić cesarza. Dziś manga kojarzy się z humorystycznymi, satyrycznymi rysunkami, nieraz zawierające wątki seksualne lub motywy przemocy i sensacji.

Manga dla laika to po prostu komiks, złożony z czarnobiałych rysunków, z komentarzami narratora. Tudzież w połączeniu z anime tworzy ona kolorowe, krótkie filmy animowane, potocznie nazywane filmami rysunkowymi – więcej na newsy anime. Obecnie używana jest dokładnie wszędzie – w grach, reklamach, filmach pełnometrażowych. Spoczywa ona na pewno na wielu półkach oraz wielu biblioteczkach domowych, miłośników literatury. Do w najwyższym stopniu słynnych z nich należą między innymi seria Naruto, D.Gray-man i Bleach.

Z pewnością są to komiksy godne uwagi oraz nie mogą być przeoczone przez prawdziwych entuzjastów mangi. Naruto Uzumaki, tytułowy śmiałek jednej z najsłynniejszych mang na świecie, to niesforny, psotliwy oraz wesoły ninja. Historia mówi, że w jego wnętrzu, przed laty został umieszczony straszliwy demon, lis o dziewięciu ogonach. Potężny oraz niebezpieczny. Z obawy o życie mieszkańców wioski Konoha ujarzmiono okazałego potwora. Wszystko było owiane pilnie strzeżoną tajemnicą. Naruto od małego edukował się w samotności, pozbawiony rodziny i przyjaciół. Poprzez całe życie dążył do akceptacji społeczeństwa. Walczył o uznanie, w wielu przypadkach przy pomocy dowcipów oraz psikusów. Był donośny oraz nad wymiar żywy. Mimo trudności, jakie spotykały go w życiu nieprzerwanie wojował o szacunek. Pragnął stać się najsilniejszym ninja w swojej wiosce oraz zarazem jej przywódcą – hokage. Do tej roli nastolatek był przygotowany przez własnego sensei – Kakashi Hatake. To właśnie przy boku swojego mentora, Naruto trenował, uczył się, zdobywał oryginalne korzystne umiejętności. Hatake był odpowiedzialny nie tylko za, Naruto, jakkolwiek też za dwóch innych ninjow, zwanych geninami.