/Atuty dbania o paznokcie – uprzejmie zapraszamy na manikiur!

Atuty dbania o paznokcie – uprzejmie zapraszamy na manikiur!

Niestety dużo osób, również dam, jak i mężczyzn ma problem, żeby utrzymać własne stopy i paznokcie w porywającej kondycji. Z tego także względu rekomendowane będzie stosowanie manikiuru japońskiego, jaki sprawi, że staną się one mocniejsze oraz piękniejsze. Fachowo wykonany manikiur japoński poprzedzony jest najpierw kąpielą zmiękczającą. Manikiur japoński, mimo, iż w naszym kraju od niedawna jest lubiany to jednak liczy sobie wybitnie długą, bowiem ponad czterystuletnią tradycję.

Już od wielu wieków egzekwowały go po raz pierwszy gejsze i arystokratki japońskie, zaś dziś jest niesłychanie ogólny w nieomalże wszystkich państwach świata. Jeżeli w związku z tym nasze paznokcie u stóp i rąk nie wyglądają zdrowo, przyzwoicie jest go zastosować. Znakomity przeprowadzony manikiur japoński musi pozostać poprzedzony łagodzącą skórę kąpielą. Kolejną czynnością, jaką tutaj wykonujemy jest skrócenie paznokci oraz za pomocą patyczka pochodzącego z drzewka pomarańczowego odsuwamy istniejące i zalegające skórki.

Po pewnym czasie na całe stopy nakładamy maść, jaka zawiera w sobie skoncentrowane składniki. Pomiędzy innymi należy tu zliczyć, substancje takie jak: keratyna, pyłek pszczeli oraz krzemionka pochodząca z morza japońskiego. Oprócz tego zawiera ona też wodę, a witaminy w niej zawarte ułatwiają wchłanianie wszelkich substancji. Kolejno na stopy nakładamy puder i rozprowadzamy go polerką. Puder ten ma wybitnie wiele zalet, w głównej mierze chroni składniki przed wypłukaniem, a również nadaje paznokciom ładny, rozkoszny oraz jedwabisty połysk. Połysk utrzyma się, jeżeli wetrzemy w stopy po zabiegu oliwkę.

Zabieg ten nie jest wiec trudny do wykonania i wolno wykonać go w nieomalże każdym już gabinecie kosmetycznym – wypróbuj propozycję na manicure warszawa. By w pełni służył on stopom należy go powtarzać, co dwa bądź trzy tygodnie, i pamiętać, aby tydzień po takim zabiegu nie malować paznokci. Prócz tego ważne jest, żeby manikiur japoński nie był wykonany niedługo po zdjęciu sztucznych paznokci, które wykonujemy metodami: żelową oraz akrylową. Taki zabieg sprawia, iż nasze stopy pięknie się prezentują a przede wszystkim są zdrowe.