/Counter Strike – rozgrywka, która elektryzuje miliony gracz na globie

Counter Strike – rozgrywka, która elektryzuje miliony gracz na globie

Counter Strike to gra komputerowa, jaką w skrócie określa się mianem CS. Jest to jedna z najbardziej legendarnych gier z kategorii first-person shooter, która tworzona została przez Minha Le’a, nazywanego Goosean, jak także Jessa Cliffe’a, jakiego nazywa się Cliffe. Nim przejdziemy do tego czemu właściwie ten rodzaj gry jest tk lubiany oraz nadzwyczajny raz z jakiego powodu należałoby w nią grać i na czy adekwatnie polega, należy zaznajomić się z jej specyfiką oraz historią powstania, czyli po prostu poznać najistotniejsze wiadomości dotyczące tego gatunku oraz tej konkretnej gry.

Counter Strke to gra, która powstała dogłębnie 19 Czerwca 1992 roku – powstawała oczywiście dłużej, albowiem nie da się tego zrobić w jeden dzień, niemniej jednak istotne jest, że kiedy już się pojawiła, a to właśnie data jej premiery okazało się, że była to najzwyczajniej w świecie modyfikacja innej gry, a mianowicie gry Half Life. Na początku oczywiście żeby grać w Counter Strike należy było posiadać do jej działania właśnie Half Life, lecz następnie stworzono inne wersje, które tego nie wymagał oraz stały się jeszcze bardziej legendarne. Jako, że gr Counter Strike wymagała początkowo posiadania innej gry z jakiej się wywodziła, następne wersje nie mogły do głębi tego elementu wyeliminować, no jednak na szczęście doszło do tego, że ostatecznie gra działa tylko w taki sposób, że korzysta z silnika tej oryginalnej gry. A co jeśli chodzi o rozgrywkę w tej grze? Otóż bazowym założeniem gry i jej tematem jest walka z terrorystami – terroryści wojują z antyterrorystami, a jedna z tych dwóch załóg musi obronić miejsce, gdzie podkłada się bomby, innymi słowy tam zwany bombsite. To niezmiernie ciekawa tematyka, dosyć na czasie, jakkolwiek w tamtych czasach jeszcze nie napotykano się aż tak z atakami terrorystycznymi jak jest to dziś. Zadania w grze są różne, w pewnych momentach należy na przykład uwolnić zakładników, a innym razem pilnować ich i podkładać bombę w innym miejscu.

Nie wcielamy się tutaj w tych porządnych, lecz w tych kiepskich, a w związku z tym antyterrorystów, co może być dość kontrowersyjne, jednak przecież to tylko gra prawda? Prawda, a niesłychanie dobrą kwestią tej gry jest też fakt, że stworzono ją po to, by zapewnić graczom granie w sieci, czyli z innymi użytkownikami, co intensyfikuje jej atrakcyjność. Sprawdź więcej na Wszystko o CS:GO i Fortnite – uprzejmie zapraszamy do wejścia.