/Cykle kuracji alkoholizmu

Cykle kuracji alkoholizmu

Kurowanie alkoholizmu składa się z paru procesów. Warunkiem przystąpienia do pierwszego jest kompletna trzeźwość, jaką uzyskuje się w trakcie detoksu. Zadaniem detoksu jest także doprowadzenie organizmu do pewnej równowagi, innymi słowy poradzenie sobie z pierwszymi objawami głodu alkoholowego, intensyfikacja organizmu ludzkiego przez wyrównanie zapotrzebowania na składniki mineralne i witaminy. Kiedy ten cel zostanie osiągnięty, w owym czasie wolno przejść do kolejnej fazy leczenia alkoholizmu, którą jest terapia nałogów. Terapia uzależnień może odbywać się w ośrodkach stacjonarnych, niestacjonarnych.

Jest to etap, jaki trwa, co najmniej 2 miesiące. Bardzo wielokrotnie chorzy wymagają przedłużenia tego okresu. Po zakończeniu tego etapu można dopiero wtedy przejść do fazy, jaką nazywamy leczeniem uzależnienia. W czasie tej fazy konieczny jest udział w zebraniach AA, terapiach grupowych, indywidualnych. Ukończenie wszelkich etapów nie gwarantuje wyleczenia, bowiem sukces w kluczowej mierze uzależniony jest od osoby podporządkowanej. W dzisiejszych czasach niezmiernie niejednokrotnie mówi się o alkoholizmie. Jednakże możemy dostrzec, że coraz częściej dzieli się go na dwie grupy: nałóg alkoholowy oraz alkoholizm kobiet.

Skąd ten rozkład? Otóż, kobiety, jakie są chore, narażone są na większą ilość niemiłych, a zarazem groźnych skutków tej choroby. Wobec tego też leczenie chorej kobiety potrzebuje bardziej intensywniejszej formy leczenia. Kurowanie alkoholizmu u kobiet jest drogą niezwykle trudną – leczenie uzależnień warszawa.

Niestety coraz to większa ilość kobiet wraca do nałogu, bowiem jak się okazuje, życie w trzeźwości jest dla nich za zawiłe. Kobieta uzależniona od alkoholu częściej niż mężczyzna narażona jest na wypadki, potępienie społeczne, a nawet wyeliminowanie z społeczeństwa jak i rodziny. Co więcej częściej spotyka się z przemocą fizyczną, wykorzystaniem seksualnym. Wykrycie alkoholizmu u kobiety jest znacznie trudniejsze niż u mężczyzny, bowiem zwykle ona pije w ukryciu, w tajemnicy przed rodziną, np. podczas ich snu. Ważne jest, by leczenie zostało rozpoczęte, albowiem alkohol niszczy życie kobiety, a też jej efektywnie ogranicza jej możliwość powrotu do życia codziennego wstrzemięźliwości.