/Cyklinowanie i lakierowanie parkietu – skuteczne odświeżanie wnętrza domu

Cyklinowanie i lakierowanie parkietu – skuteczne odświeżanie wnętrza domu

Istnieje dużo atutów i przewag podłóg drewnianych w stosunku do ceramicznych, kamiennych, nie mówiąc już o przestrzeniach wykładanych przeróżnymi tworzywami sztucznymi. Drzewo jest materiałem naturalny, szlachetnym a równolegle standardowym, w związku z czym przez stulecia powstały sposoby na przygotowanie, konserwacje oraz pielęgnację drzewa pozwalające na długotrwałe użytkowanie wyrobów z niego wykonanych. Drewniane podłogi można poddawać renowacji tak skutecznej, że odzyskują własny pierwotny blask.

Takim bazowym, choć inwazyjnym, zabiegiem jest cyklinowanie podłóg. Bazuje ono na maszynowym usunięciu cieniutkiej, zewnętrznej warstwy klepek lub desek. Odsłonięta w ten sposób powierzchnia drewna jest całkiem czysta i świeża. Im twardszy jest gatunek drewna, z jakiego wykonano podłogę, tym cieńszą jego warstwę cyklinowanie podłóg usuwa – zapraszamy na witrynę internetową cyklinowanie parkietów. Wadą tego zabiegu jest fakt, że nie wolno go powtarzać dowolna ilość razy, bowiem cyklinowane drzewo ma ograniczona grubość, poniżej jakiej przestaje się nadawać na klepkę podłogową.

Wszyscy, jacy decydują się na założenie na podłodze parkiet całkowicie zdają sobie sprawę, że wypada o niego dobrze zadbać. Nie wystarczy przysłowiowa woda z płynem. Czasami poprzez nieodpowiednią pielęgnację wolno kapitalny parkiet zniszczyć. Drewno ma to do siebie, że niestety się rysuje. Z w pewnych sytuacjach powstają w takim razie rysy, pojawiają się usterki. Parkiet nie wygląda już wtenczas jak na początku. Staje się brzydki. Powinniśmy w takim razie pozbyć się takich zarysowań, musimy parkiet wyczyścić.

Zajmują się tym profesjonalne firmy. Fachowcy absorbują się takim parkietem w właściwy sposób – czyszczą go odpowiednio ostrymi szczotkami, lakierują. Lakier musi wyschnąć – dopiero wtedy po parkiecie wolno chodzić, wolno ustawiać na nim różnorodne przedmioty. Świadczy to, że w czasie czyszczenia po podłodze nikt nie może przechodzić.

Potrwać to może nawet parę dni. Przez parę dni nikt nie może w następstwie tego wchodzić do pokoju, nikt nie może chodzić po podłodze. Trzeba zaczekać aż lakier odpowiednio stwardnieje. Jest to niesłychanie istotne. Jedynie w owym czasie podłoga raz jeszcze będzie wyglądać jak nowa.