/Czas matur – pokonaj stres, odpowiednio się przygotowując

Czas matur – pokonaj stres, odpowiednio się przygotowując

Jeszcze kilkanaście lat temu matury rozpoczynały się na początku maja. W całym kraju wszyscy uczniowie pisali maturę w tym samym terminie. Po ulicach chodzili dumni maturzyści, jacy ubrani byli odświętnie, z reguły w biało – czarne stroje. Dziś jest gruntownie inaczej. Matury odbywają się w przeróżnych terminach. Trwają od kwietnia do maja. Uczniowie mają kilka egzaminów. Są i egzaminy pisemne z różnych przedmiotów oraz ustne – tak zwana prezentacja maturalna. Wszyscy słuchacze na takiej maturze muszą się pojawić. Rzecz jasna zdarzają się różnorodne sytuacje losowe – wypadki, choroby. W takich wypadkach egzaminy odbywają się w rozmaitych terminach. Im bliżej jest takiej prezentacja maturalna, tym większy jest stres. Matura to jeden z najbardziej stresujących egzaminów w życiu, wobec tego już teraz przetestuj kursy maturalne biologia warszawa. Wielokrotnie to pierwszy tak poważny egzamin. Uczniowie nie chcą nawalić, nie chcą wypaść koszmarnie, nie chcą oblać takiego egzaminu. Tym bardziej, iż od jego wyniku zależy to, w jakim miejscu dostaniemy się na studia.

A przecież większość ludzi chce studiować. Wszyscy bodaj wiemy, co to jest stres. Posiadamy taki oczywiście stres w przeróżnych sytuacjach. Najczęściej pojawia się, gdy przystępujemy do jakiś egzaminów – a tych w życiu zdajemy w gruncie rzeczy wiele. Pierwszym takim sporym egzaminem jest oczywiście matura. Zdajemy ją w wieku dziewiętnastu lat. Wszyscy pragniemy się do niej w rzeczywistości przyzwoicie przygotowywać. Taki egzamin, taka prezentacja maturalna obejmuje zakres wiedzy praktycznie z całego życia.

Do matury nie da się w takim razie przygotowywać w miesiąc czy dwa. Powinniśmy regularnie się uczyć – przez cały czas, po największej części przez szkołę średnią. Jeżeli do takiej prezentacja maturalna, do takiego egzaminu przygotujemy się ściśle mówiąc przyzwoicie nasz stres jest mniejszy, czujemy się pewniej. Nie musimy się bać egzaminów, nie musimy się obawiać. Powinniśmy wiedzieć, że każdy oblany egzamin wolno powtórzyć w późniejszym terminie. Jeżeli powinie nam się noga nie jest to żadna tragedia. Jak najbardziej wszyscy chcielibyśmy wypaść jak najodpowiedniej. Jednakże nie możemy załamywać się, kiedy coś nie pójdzie po należącej do nas myśli.