/Czemu oleje do drewna są istotne? Kwestie ekologii

Czemu oleje do drewna są istotne? Kwestie ekologii

Oleje do drzewa to takie same artykuły sprzedażowe jak każde inne. Zdarza się wobec tego, iż od czasu do czasu przeprowadza się badania, które mają zademonstrować, na podstawie czego podejmowane są decyzje zakupowe oraz to też w wypadku lakierów do drewna. Jedno z takich badań przeprowadzone wśród handlowców w ponad sześćdziesięciu przeróżnych sklepach pokazało na przykład, że też w stworzonym przez nas kraju ekologiczność lakierów do drewna zyskuje coraz to bardziej na znaczeniu. Tego domagają się klienci od zawodowców, których zatrudniają do remontów podłogi. Kolejna rzecz, jaka ma znaczenie dla popularności danego lakieru, dla jego sukcesu sprzedażowego to przekonanie do rzeczowej marki parkieciarzy. A przekonanie ich do oryginalnej marki, oryginalnego rozwiązania nie jest wcale proste.

Fachowcy bardzo niechętnie decydują się na użycie czegoś, czego nie znają w domu konsumenta, ponieważ to jest ryzyko ich własnej reputacji. Polscy kontrahenci, fachowcy, preferują należytej jakości, wypróbowane marki – przetestuj oleje Koopmans. Cena nie ma tu pierwszorzędnego znaczenia, zwłaszcza, iż w ostateczności i za lakier płaci kontrahent. Lecz akurat w przypadku zabezpieczenia podłogi oszczędności byłyby w długoterminowej perspektywie nieopłacalne dla konsumenta. Na lakierze do podłogi nikomu nie opłaca się oszczędzać.

Producenci lakierów do drewna już dawno zorientowali się, że kluczową dla nich grupą kontrahentów są parkieciarze. To ich należy przekonać do kupna konkretnych towarów. Przeważnie przyjmowaną przez nich strategią jest oferowanie sprzedaży wiązanej. To oznacza sprzedawca zachęca parkieciarza do kupna konkretnej podłogi. Polecają także wykonawców.

Za to wykonawcy oprawieni są do kupienia konkretnego lakieru do drewna. To daje sprzedawcom dobrą pozycję do negocjacji z producentem, dzięki temu, iż mają solidny obrót. To nie jest taki zły układ, bo wszystkie jego ogniwa muszą być pewne. Fachman musi być porządny, lakier porządnej jakości. Dziś na znaczeniu zyskują oleje wodne – jako bardzie ekologiczne oraz mniej szkodzące zdrowiu aniżeli oleje rozpuszczalnikowe. Oleje rozpuszczalnikowe powoli znikają z rynku, ponieważ nie spełniają norm unijnych, które powiadają o ilości dopuszczalnych substancji trujących w lakierach i rozpuszczalnikach. Niemniej jednak zdarza się, iż nie idący z duchem czasu parkieciarze twierdzą, że tylko oleje rozpuszczalnikowe są trwałe.