/Czemu piłka nożna jest w naszym kraju tak legendarna?

Czemu piłka nożna jest w naszym kraju tak legendarna?

W naszym państwie historia piłki nożnej będzie tak długa, jak sama historia niezależnej Polski – niebawem po odzyskaniu dyspozycji samookreślenia o sobie w roku 1918 powstały pierwsze drużyny piłkarskie oraz pozostały zainicjowane pierwsze spotkania ligowe. W Polsce jest cały system drużyn ligowych, które rozgrywają między sobą spotkania na żywo, w poszczególnych systemach ligowych.

Główny stopień stanowi tak nazywana ekstraklasa, gdzie nagromadzonych jest 16 perfekcyjnych drużyn stworzonego przez nas kraju. Niemalże wszystkie mecze ekstraklasy są transmitowane jeżeli nie w telewizji, to w Internecie, dzięki czemu rzesze zapaleńców mogą oglądać te spotkania online. Po każdym sezonie piłkarskim, jaki kończy się spóźnioną wiosną, 2 najsłabsze drużyny odpadają z ekstraklasy, na ich miejsce wchodzą drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w I lidze piłkarskiej.

Tak samo rzecz się ma z niższymi ligami, jak tez w tak zwanej klasie okręgowej, inaczej rozgrywkach na najniższym stopniu piłkarskim, jeżeli chodzi o poziom reprezentujących poszczególne kluby piłkarskie drużyn. Są kraje, gdzie obok piłki nożnej, w najwyższym stopniu legendarnej dyscypliny sportowej na świecie, istnieją również sporty konkurencyjne czy też znacznie przewyższające popularnością piłkę – przykładem mogą być choćby Sany Zjednoczone, gdzie o wiele większą popularnością aniżeli piłka nożna cieszą się bejsbol czy koszykówka. Mimo to w naszym kraju piłka nożna jest niekwestionowaną królową wszystkich dziedzin sportu, czego argumentem są dziesiątki tysięcy kibiców, kumulujących się na stadionach ligowych i oglądających spotkania na żywo.

Nikt nie umie uzasadnić fenomenu tak kolosalnej popularności w stworzonym przez nas kraju piłki nożnej, tego, że poza tysiącami fanów kumulujących się na stadionach piłkarskich nie mniejsze rzesze kibiców oglądają mecze online, przedkładając niejednokrotnie takie transmisje nad obejrzenie najnowszego filmu czy programu rozrywkowego – a wielu zapisuje własne dzieci do szkółek rodzaju 4yourfuturesoccer. Efektem takiego zainteresowania piłką nożną w naszym kraju jest wybitna organizacja kibiców, uznawanych często za najlepszych, jeśli nie na świecie, to co bynajmniej w Europie.