/Czemu warto organizować szkolenia firmowe?

Czemu warto organizować szkolenia firmowe?

Żaden słuchacz stworzonego przez nas kursu nie powinien czuć się urażony czy dotknięty. Dlatego jeżeli zlecimy wykonanie szkolenia wewnętrznym pracobiorcom, powinniśmy przyzwoicie zastanowić się, kogo wybrać. Powinna to być figura odpowiedzialna, kulturalna, posiadająca własne poglądy, ale taka, która ich nie wygłasza. W końcu nawet, jeżeli szkoli naszych pracowników w tematyce kompletnie odmiennej, od tej, którą zajmują się oni, na co dzień, to nikt nie ma obowiązek im niczego sugerować, ani nie powinien pragnąć czegokolwiek w nich zmieniać. To, w co możemy ingerować to tylko szacunek do swojej pracy oraz wspólników. A prócz tego też to, aby zwiększyć wydajność pracobiorców. Nie do pomyślenia byłoby, aby na przykład na szkoleniu padły słowa powiadające o tym, że pracownik nie może obsłużyć czarnoskórej osoby.

Jakkolwiek to normalny rasizm, który jest uznany za pogląd niezbyt cywilizowany w dwudziestym pierwszym wieku. Kursy dla firm nie powinny obrażać wierzeń religijnych ani nawet uczuć osobistych – csz.pl – kursy pedagogiczne i zawodowe kraków. Własne sprawy musimy właściwie zostawić w domu. Niemniej jednak w wielu firmach tak się dzieje, bowiem właściciele są w stanie w rzeczywistości zażądać jakichkolwiek treści na szkoleniu. Postać zamawia i to ona decyduje, o czym będzie szkolenie. Natomiast postać wykładająca na ostatecznym szkoleniu może się zgodzić lub też również nie. Jeśli treści, jakie ma mówić na szkoleniu są przeciwne z jej opinią czy także poglądami, to w żadnym wypadku nie musi się zgodzić.

Jednakże będzie to oznaczało stratę pieniędzy i kontrahenta. A niestety moda na szkolenia nieprzerwanie rośnie, powstaje dużo innowacyjnych firm. Te natomiast, co raz częściej wymyślają, coraz to popularniejsze szkolenia dla firm oraz chcą by ich oferta była najciekawsza a też najnowocześniejsza. Na nikim nie zrobią już raczej wrażenia szkolenia, które przeprowadza się w postaci wykładów na prostej auli na uczelni czy w pomieszczeniu konferencyjnym. Istotna jest, zatem atrakcyjna oprawa, niemniej jednak i również wszelkie akcesoryjne rzeczy, których klient nie odnajdzie u naszego konkurenta. Może to być szkolenie połączone z jakąkolwiek aktywnością fizyczną.