/Czy warto przedłużać rzęsy?

Czy warto przedłużać rzęsy?

Od czasu do czasu źle przeprowadzony zabieg przedłużania rzęs może wywołać, że naturalne rzęsy o wiele osłabiają się oraz niszczą. Może się nawet wyrazić, że po zdjęciu sztucznych rzęs naturalne są w opłakanym stanie. Rzęsy doczepiane z od czasu do czasu powoli odpadają.

Mniej więcej tak jak naturalne, albowiem przecież człowiek gubi rzęsy. Wypada je w takim razie uzupełniać co jakiś czas, z reguły wypada to co dwa miesiące. Osoby, które zdecydują się na trwałe, inaczej stałe uzupełnianie rzęs muszą liczyć się z następstwami tej decyzji. Nawet zabieg, jaki jest wykonany z niezwykła precyzją, delikatności i profesjonalizmem wpływa znamiennie na kondycję rzęs naturalnych – znacznie więcej na tanie odżywki do rzęs. Należy bo nie zapominać, że rzęsy przedłuża się przy pomocy kleju, a klej zawsze ma chemiczny skład, nie może w następstwie tego działać poprawnie na delikatne rzęsy. W większości wypadków przedłuża się rzęsy na górnej powiece.

Rzęsy dolne powinny zostać naturalne, choć są panie, które potrzebują spektakularnie wyodrębnić spojrzenie oraz decydują się na opcję maksimum, inaczej przedłużenie rzęs na górze i na dole. Jednakże to już wynik bardziej teatralny aniżeli codzienny. W codziennym podkreślaniu rzęs wypada zachować umiar oraz poniekąd zdecydować się na delikatniejszy wynik piorunującego spojrzenia. Rzęsy naturalne można również wcześniej pomalować henną, która nada im znacznie bardziej intensywny kolor na tyle, że rzęsy sztuczne nie będą się wyróżniać na ich tle. Poza tym warto też pomyśleć o tym jaki kształt pragnie się nadać spojrzeniu poprzez przedłużenie rzęs.

Porządnie wykwalifikowana kosmetyczka potrafi skorygować rzęsami niektóre defekty powieki czy oka. To nadzwyczaj istotne dla osób, jakie borykają się z takimi kłopotami. Na przedłużanie rzęs decydują się też panie, które nie mają czasu na codzienny makijaż oka oraz wolą oszczędzić czas niż pieniądze. Przedłużone rzęsy nie potrzebują bowiem maskary, ponieważ mają też zwykle ciemny, głęboki kolor oraz wyglądają wyjątkowo prawidłowo. Nie poleca się jednakże samodzielnego przedłużania rzęs, ponieważ można zrobić sobie krzywdę nie tylko w zakresie wyglądu, lecz również w zakresie zdrowia.