/Czym jest dotwork?

Czym jest dotwork?

W dosłownym tłumaczeniu dotwork to praca z kropką, co właściwie już dużo nam mówi o tej technice tatuowania. Tatuaże robione techniką dotwork, polegają na łączeniu oraz komponowaniu kropek tak, aby całość złożyła się w trójwymiarowy wzór. Choć jest to technika, którą można wykonać każdy tatuaż, to najczęściej spotykana jest we wzorach typu mandala.

Tatuaż wykonywany techniką dotwork rozpoczyna się od konturu, który jest zazwyczaj mniej wyraźny, aniżeli w standardowych technikach. Następnie kontur zostaje uzupełniony poprzez… kropki! Setki, tysiące, a z pewnością i miliony drobnych kropek, z których żadna nie jest postawiona przypadkowo. Za pomocą techniki dotwork, tatuażysta tworzy dynamiczną grę cieni, poprzez zagęszczenie oraz rozrzedzenie ilości kropek w danym miejscu na ciele. Technika cieniowania za pomocą kropek to stippling.

Podczas pracy w studio tatuażu w Lublinie, zajmuję się techniką dotwork, która jest mi najbliższa. Coraz więcej klientów decyduje się na wykonanie swojego tatuażu właśnie tym stylem.

Z pewnością popularność techniki Dotwork bierze się z faktu, że tatuaż jest niepowtarzalny i urzekający. Bez względu na to, czy decydujemy się na mały, czy duży tatuaż, tatuaż na stopie, tatuaż na nadgarstku, tatuaż dla par, czy tatuaż na żebrach, każdy z nich możemy wykonać za pomocą techniki dotwork!

To, że Dotwork pasuje jedynie przy wzorach typu Mandala, jest mitem.

Tak samo, jak przekonanie, że Dotwork sprawdza się jedynie przy małych tatuażach. TO MIT!

Metodą dotwork wykonywane są również duże wzory, tak zwane rękawy, czy plecy. Wymaga to oczywiście dużo większego nakładu pracy tatuażysty oraz cierpliwości klienta, jednak jest to wykonalne, a efekt końcowy zawsze satysfakcjonuje klienta. Nic więc dziwnego, że dotwork jest obecnie jedną z najpopularniejszych technik, na którą decydują się klienci!

Ciekawostka: Dotwork tattoo wywodzi się z malarstwa impresjonistycznego!

Przede wszystkim, warto zapoznać się ze studiem tatuażu oraz tatuażystą, który będzie wykonywał dziarę na naszym ciele. Dlaczego? Dlatego, że dotwork wymaga wiedzy, cierpliwości, doświadczenia oraz precyzji od tatuatora. Warto również poznać dotychczasowe projekty, które wykonał za pomocą techniki dotwork, jest to istotna kwestia, jeśli chcemy, aby tatuaż nas upiększał, a nie szpecił.

Oczywiście studia tatuażu zatrudniają jedynie wykwalifikowany oraz doświadczony personel, jednak dobrze jest, kiedy trafimy na osobę, która czuje się dobrze w technice dotwork.

Podczas wstępnych konsultacji, śmiało zapytaj o dotychczasowe projekty oraz zapoznaj się z tatuażami, które zostały stworzone tą techniką. Dzięki temu zyskasz pewność, że jesteś w dobrych rękach!

A jeśli jesteś z okolic Lublina i marzy Ci się tatuaż dotwork, zapraszam do siebie! Jestem dobry chłopiec i z pewnością zrobię genialny wzór na Twoim ciele!