/Czym jest kitesurfing i czy jest on dla nas?

Czym jest kitesurfing i czy jest on dla nas?

Wraz ze zbliżającym się latem, warto, jest się zastanowić nad tym, czy nie chcielibyśmy spróbować czegoś nowego w swoim życiu. Bardzo ciekawą opcją, która mogłaby także wzbogacić naszą osobowość, jest sport. Jednak nie każdy czuje się na siłach, żeby chodzić na siłownię kilka razy w tygodniu przez kilka lat. Dlatego, istnieją bardziej przystępne sporty, które mogą Cię zainteresować. Do takich sportów należy między innymi kitesurfing, którego możemy się nauczyć np. w Gdańsku, gdzie wystarczy kupić kurs kitesurfingu. Nie tylko jest on bardzo ciekawy, ale także jeden kurs trwa około 2 tygodniu, więc szybko możemy się kitesurfingu nauczyć.

W jaki sposób odbywa się kurs kitesurfingu?

Możemy taki kurs kitesurfingu zacząć całkowicie od podstaw, nie potrzebujemy mieć żadnego doświadczenia ani wiedzy. Wystarczy nam, jedynie chęć i zakupiony kurs. Na początku będziemy uczeni czysto teoretycznie o tym, jak powinno się wszystko przygotować, jak zadbać swoje bezpieczeństwo i ogólnie o BHP. Więc nie musimy się przejmować, że nie będziemy czegoś wiedzieć. Kurs kitesurfingu dzieli się na kilka poziomów, dzięki czemu będziemy mogli wybrać taki, jaki będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Po każdym ukończonym poziomie będziemy mogli otrzymać kartę progressu i kartę kiteboardera, dzięki którym otrzymamy dostęp do wypożyczania sprzętu. Jednak większość wypożyczalni pozwala na samodzielne wypożyczanie sprzętu dopiero od III poziomu. Więc chcąc samemu pływać gdzieś na wakacjach, najpierw musimy ukończyć kilka poziomów kursów.

Ile kosztuje sprzęt do kitesurfingu?

Zaczynając swoją karierę z kitesurfingiem, nie jest opłacalne kupowanie sprzętu. Jeśli jednak chcemy kupić swój sprzęt, to koszt całości będzie wynosił około 5000-6000zł. W cenę takiego sprzętu wchodzi:

  • Koszt latawca – używany około 2000-3000 zł

  • Bar (drążek do kitesurfingu) – 600-2000 zł

  • Deska – 1000-2500 zł

  • Pianka – 500 zł

  • Trapez – 600 zł

Z tego właśnie powodu, wiele osób decyduje się jednak wypożyczać sprzęt. Zwłaszcza że poza samym sprzętem, trzeba zakupić także kurs, co mieści się w cenie około 1000 zł.

Dlaczego warto zapisać się na kurs kitesurfingu?

Poza samą dobrą zabawą kurs kitesurfingu wpływa także bardzo pozytywnie na nasze zdrowie. Taki 2 tygodniowy kurs nie tylko poprawi naszą kondycję, ale także wpływanie na to, jak wyglądamy. Poza tym, kończąc kurs kitesurfingu na III poziomie, po uzyskaniu certyfikatu, będziemy mogli pływać w każdym miejscu na świecie, gdzie tylko jest to legalne. Dlatego kitesurfing może nam służyć jako urozmaicenie każdych naszych wakacji.

Jakie są jeszcze korzyści kitesurfingu?

Jeśli zapiszemy się na kurs kitesurfingu, to będziemy mogli zrobić to całą rodziną. Wynika to z faktu braku niebezpieczeństw, związanych z tym sportem. Dlatego jest on świetnym pomysłem jako prezent zarówno dla dorosłych, jak i dla naszych dzieci. Dzięki takiej aktywności rodzinnej będziemy mieli wspólne zajęcie, które będzie angażowało wszystkich członków rodziny, co na pewno pozytywnie wpłynie na nasze relacje. Kitesurfing może także służyć jako sposób do zainfekowania dzieci bakcylem sportu, co jest bardzo ważne w dzisiejszych czasach, gdzie dominuje komputer i telefony.