/Dla kogo idealne są apartamenty?

Dla kogo idealne są apartamenty?

Minęły czasy zamków budowanych na samotnej skale, wijących się podjazdów, zwodzonych mostów, nieosiągalnych twierdz. Współcześnie mamy inne twierdze, nie mniej okazałe, nie mniej ekskluzywne, ale bardziej nowoczesne – to apartamentowce. O ile twierdze były synonimem czegoś żądającego podboju i zdobycia, niejednokrotnie zdobycia okupionego śmiertelną ofiarą, o tyle apartamenty są bardziej dostępne i nie wymagają ofiar z ludzi, są o wiele bardziej humanitarne.

Niemniej jednak ich dostępność nie jest bez cenny: nieprzeciętność była zawsze w cenie, a już z pewnością nieprzeciętność na rynku nieruchomości, a tak jest z apartamentami: wyróżnia je troska o jakikolwiek architektoniczny detal, wizualnie są spadkobiercami najlepszych europejskich tradycji architektonicznych. Apartamenty to znacznie więcej niż dom, niż osiedle mieszkaniowe, niż blok – apartamenty mają indywidualność, prywatny rozpoznawalny charakter za kształt jakiego ponoszą odpowiedzialność perfekcyjne biura architektoniczne i w największym stopniu rozpoznawalni architekci.

Nazwisko projektanta wystarczy za całą reklamę apartamentowca. Pewne pojęcia nigdy nie wyjdą z użycia – to nie kwestia mody, a prezentowanych przez nie zjawisk: jesteśmy poprawnie osłuchani z prestiżem czy luksusem, i potrafimy niezawodnie wskazać, do czego się odnoszą. Jeśli WillaAnna.PL – leśniczówka szklarska poręba skojarzymy z prestiżem i luksusem to skojarzymy trafnie: zaprojektowane nie wyłącznie po to, aby w nich zamieszkać, lecz również po to, żeby się miały wyróżniać wizualnie. Apartamenty kochają uwodzić oraz robią to efektywnie, uwodzą nawet tych, którzy na ich zakup czy też najem nie mogą sobie zezwolić.

Każdy entuzjasta nowoczesnej architektury nie przejdzie obojętnie obok apartamentowca, jaki designem przyćmiewa inne obiekty architektoniczne w swoim otoczeniu. Tak jak apartamenty to specyficzne bryły i mieszkania, tak też specyficznych ściągają mieszkańców, i nie zawsze powinny być oni miłośnikami bądź też znawcami właściwej architektury. Apartamenty przeznaczone są dla ludzi bogatych, w zasadzie pochodzących ze świata biznesu, lecz nie jedynie, a więc dla ludzi o wysokim społecznym statusie i świetnych zawodach. Apartament uwydatnia oraz wzmacnia równocześnie już zdobyty status i prestiż jego domownika.