/Dla kogo PrestaShop?

Dla kogo PrestaShop?

PrestaShop to platforma znana już od ponad dekady. Stanowi rewelacyjne oprogramowanie dla osób, które mają w planach otwarcie własnego sklepu internetowego. PrestaShop to klucz do uruchomienia własnego, responsywnego e-sklepu. Korzystanie z tej nietypowej platformy jest znacznie łatwiejsza, a wszystko to dzięki specjalnym wtyczkom. Platforma PrestaShop charakteryzuje się innowacyjnością, skutecznością i nowoczesnością. A wszystko to niezależnie od wielkości Twojego biznesu.

Co jest ważne podczas decyzjo dotyczącej hosting PrestaShop?

Niezwykle istotnym czynnikiem podczas doboru odpowiedniej usługi hostingowej to pojemność serwera. Kolejna bardzo istotna kwestia do dostęp do biznesowej poczty. Im pojemność jest większa, tym więcej przestrzeni możesz wykorzystać na produkty czy liczbę skrzynek pocztowych. Bardzo ważne zagadnienie to także dyski SSD, które gwarantują o wiele szybszy dostęp do plików znajdujących się na serwerze, niż tradycyjne dyski twarde.

Niekwestionowanym atutem wybieranego przez Ciebie hostingu będzie wbudowany instalator PrestaShop. To znacznie ułatwi instalację niezbędnego oprogramowania. Warto wybrać takiego usługodawcę, by w każdej chwili mieć możliwość odzyskania kopii zapasowej sprzed kilku dni. Bezpłatna pomoc techniczna również jest niezwykle istotna, zwłaszcza, jeśli nie ma się pewności, kiedy dojdzie do awarii systemu.

Komu dedykowana jest platforma PrestaShop?

Platforma PrestaShop adresowana jest do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z e-commerce, jednak z pewnością sprawdzi się także u tych, którzy mają zamiar otworzyć kolejny internetowy sklep.

Platforma ta idealnie nada się dla osób, które:

 • Chcą tworzyć dużą społeczność – na tej platformie opiera się ponad 30% wszystkich sklepów internetowych w naszym kraju. Dzięki temu jest to najpopularniejsza platforma. Rozwiązanie dostępne jest w 70 językach, a w ok. 200 krajach opiera się na niej 300 000 sklepów.
 • Oczekują pełnego wachlarzu personalizacji – PrestaShop to ogrom możliwości. Przede wszystkim pozwala na własne rozbudowanie sklepu o najatrakcyjniejsze wtyczki. PrestaShop oferuje ok. 5000 najróżniejszych szablonów, jest aplikacją open source, co daje możliwość praktycznie każdej ingerencji. Można samemu modyfikować sklep o elementy, jakie tylko przyjdą do głowy.
 • Oczekują prostoty – programowanie można modyfikować w najróżniejszy sposób. Platforma stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzedażą w siebie. By z niej korzystać, nie potrzeba nietuzinkowych umiejętności – wystarczą chęci i zapał do pracy.
 • Oczekują wysokiej wydajności – najlepsza wydajność w porównaniu z innymi rozwiązaniami skierowanymi do sklepów internetowych.
 • Szanują responsywność – PrestaShop jest zoptymalizowanym urządzeniem, które pozwala na dokonywanie zakupów z poziomu tabletu czy smartfonu.

Zalety PrestaShop

 • Wygoda dla klientów – możliwość szybkiego wyboru opcji dostawy oraz dokonania płatności,
 • Integracje z partnerami,
 • Statystki w czasie rzeczywistym,
 • Możliwość modyfikacji – każdy właściciel sklepu samodzielnie wybiera hosting oraz inne elementy sklepu,
 • Duża ilość produktów – nawet kilka tysięcy w różnych wariantach,
 • Dodatkowe narzędzia marketingowe.

Decydując się na hosting PrestaShop, możesz być pewien, że Twój sklep odniesie sukces. Wszystko to dzięki rewelacyjnej platformie, której zaufało już tysiące właścicieli e-sklepów.