/Dom opieki – wsparcie dla osób starszych

Dom opieki – wsparcie dla osób starszych

We nowoczesnym społeczeństwie coraz bardziej powiększa się liczba osób starszych. Z kolei przyrost naturalny drastycznie spada i w wielu krajach europejskich jest już niezwykle bliski zera. Osoby w wieku produkcyjnym wybitnie niejednokrotnie zajęte są praca i nie mają czasu, aby zatroszczyć się o dziadków rodu. Dużo osób jest też samotna i nie może liczyć na żadną pomoc ze strony najbliższych. Życie zaś staje się dla takich osób zwłaszcza uciążliwe, kiedy muszą sobie radzić z rozmaitymi chorobami oraz chorobami. Porządnym pomysłem dla nich może okazać się zamieszkanie w domu opieki społecznej. Jednym z tego rodzaju ośrodków jest też opieka dla osoby starszej.

Pacjenci mogą liczyć na troskliwą opiekę lekarza rodzinnego pielęgniarki oraz wsparcie psychologa. Gwarantuje się im również regularne wizyty u lekarzy fachowców. W razie pogorszenia stanu wigoru odwozi się ich do okolicznego szpitala. Mimo pretekstom życie w takim ośrodku nie musi być miałkie. Osoby starsze mogą liczyć na towarzystwo rówieśników. Mają też możliwość uczestnictwa w rozmaitych interesujących zajęciach. Problemem wielu europejskich państw stają się ostatnimi czasy ludzie starsi.

Dużo osób nie ma bliskiej rodziny oraz zdane są tylko i wyłącznie na siebie. Jest to spory problem zwłaszcza dla tych osób, jakie borykają się z różnymi chorobami. Oczywiście z myślą o takich osobach zakładane są różnorodne domy spokojnej starości oraz opieki społecznej. Jednym z takich zakładów jest również opieka w domu. Zamieszkać w nim są w stanie różni pacjenci cierpiący na przeróżne schorzenia. Dom przyjmuje pacjentów z choroba Alzheimera. Nie brakuje też chorych na wózkach inwalidzkich.

Każdy pacjent objęty wyjątkową opieką. Nad jego zdrowiem czuwa lekarz rodzinny i pielęgniarka. Ma także zagwarantowane wsparcie psychologa. Każdy z pacjentów mieszka w wygodny dwu- bądź trzyosobowym pokoju z łazienką. W zakładzie są świetlice, funkcjonują kluby jest także salon fryzjerski. Wszystko po to, by pacjenci byli w stanie poczuć się w nowym miejscu jak w prawdziwym domu. Co jakiś czas z ośrodka organizowane są również wyjazdy grupowe na wycieczki i koncerty.