/Doskonałe kolczyki oraz inne elementy

Doskonałe kolczyki oraz inne elementy

Jest to dość stary szczegół strojny. Już w starożytności noszono kolczyki, niemniej jednak na luksus złotych lub też srebrnych mogli sobie zezwolić wyłącznie bogaci ludzie. Najczęściej spotykane u kobiet, jednakże swoją popularność mają również wśród mężczyzn. W krajach spotykany jest zwyczaj dziurawienia uszu już niemowlętom. Aktywowane są złota, srebra, tytanu czy stali, ale także z drewna, kości i bawolego rogu.

W zależności od typu mogą stanowić albo wprost niezauważalny szczegół biżuterii, bądź kompletnie przeciwnie być przesadnie ozdobne. Pośród rodzajów kolczyków możemy rozróżnić dwa bazowe typy: wkrętki i kolczyki wiszące – sprawdź sklep z biżuterią ze stali chirurgicznej. Wiszące mogą mieć wiele różnych podtypów w zależności od użytego bigla. Bardzo legendarne jest tworzenie kolczyków własnoręcznie tzw. hand-made. W sklepach zarówno internetowych jak oraz standardowych jest możliwość zakupienia wszelkich detalów do wyrobu biżuterii w dosyć niskich cenach.

Sporo osób sprzedając gotowe kolczyki hand-made osiąga dosyć duże zyski. Ich podstawową zaletą jest oryginalność, której brakuje produktom hurtowym. Poza przekłuwaniem uszu na zwrocie ostatnich lat niesłychanie popularne stało się przebijanie innych miejsc ciała. Przekłuwanie nosa, języka czy brwi żąda szczególnych kolczyków do tego celu przeznaczonych. Biżuteria do piercingu znamionuje się tym, że jest wykonana w głównej mierze z tytanu bądź też stali chirurgicznej. Inne metale nie są stosowane, ponieważ stopy z których są wykorzystywane mogą uczulać bądź wywoływać kłopoty w przekłutym miejscu.

Piercingiem zajmują się specjalistyczne salony, nie brakuje jednak osób na tyle nierozważnych by próbować przebijać sobie np. język czy brew na własną rękę. O ile w przypadku przebijania płatka ucha taki sposób może być dozwolony to niedopuszczalny nigdzie indziej. Tego typu zabiegi mogą skończyć się dosyć poważnymi urazami łącznie z defektem nerwów. Ciekawym przypadkiem biżuterii do piercingu są tak zwane tunele. Zakłada się je przez wycięcie operacyjnie odpowiedniego otworu lub ewentualnie rozpychając dziurkę noszeniem coraz większych kolczyków. W ten sposób powstaje w uchu przestrzeń mająca od kilku milimetrów do paru centymetrów. Zdarzają się również tunele umieszczone na nosie bądź dolnej wardze.