/Endodoncja z wykorzystaniem mikroskopu

Endodoncja z wykorzystaniem mikroskopu

Endodoncja z wykorzystaniem mikroskopu proponowane jest w gabinecie stomatologicznym Witadent. Wykwalifikowani dentyści wykorzystują do pracy nowoczesnych mikroskopów, pozwalających sprawdzić nawet najwęższe kanały na całej ich długości. Precyzja umożliwi wyszukać ujścia wszystkich kanałów i może przełożyć się na efektywne leczenie.

Jednocześnie, ryzyko wystąpienia powikłań minimalizuje się. Na początku endodoncji wykonywane jest precyzyjne diagnozowanie, dzięki czemu stomatolog umie wykrywać zmiany w twardych i w miękkich tkankach zęba. Kanały wypełnione są ciekłą guataperką, czyli substancją naturalną mającą właściwości antyseptyczne. Często na leczenie kanałowe pod mikroskopem przychodzą klienci, u których pierwsze leczenie kanałowe nie przyniosło skutku. Wówczas potrzebne jest reendo.

Tego typu leczenie specjalistyczne podjęte jest gdy: pojawia się infekcja bakteryjna, nie odkryto wszystkich kanałów, pojawiła się perforacja korzenia albo komory zęba. W trakcie zabiegu pod znieczuleniem usunięte są wypełnienia, jakie były używane przy wcześniejszym leczeniu. Specjalista wyszuka przyczynę stanu zapalnego i dzięki temu może uratować ząb. Wyczyszczony ząb zostaje wypełniany stosownym materiałem. Leczenie kanałowe oferowane w Witadent zawsze jest wyceniane na indywidualnych zasadach. Cena zależy od liczby kanałów i stanu uzębienia pacjenta. Każde leczenie kanałowe jest indywidulnie dopasowane do pacjentki.

Pośród elementów leczenia znajdują się: zrobienie zdjęcia panoramicznego, nakładanie opatrunku dokanałowego leczniczego, leczenie endodontyczne właściwe, reendo, usuwanie narzędzia z kanału lub usuwanie z kanału zęba wkładu koronowo – korzeniowego. Leczenie odbywa się przy wykorzystaniu nowoczesnego mikroskopu, wpływającego na bardzo dużą precyzję. Endodoncją zajmują się doświadczeni specjaliści, którzy systematycznie się dokształcają. Z tego powodu za każdym razem stosują innowacyjne metody.