/Gdzie można zasięgnąć gratisowej rady prawnej?

Gdzie można zasięgnąć gratisowej rady prawnej?

Każdy z nas ma prawo potrzebować porady prawnika. Jest to zwykłe, tak jak wizyta u lekarza w przypadku choroby. Każda figura może mieć problem z prawem. Nie chodzi tutaj tylko o konflikty z prawem, nieraz może to być brak odpowiedniej wiedzy, jak postąpić w danej sytuacji, aby całość odbyło się zgodnie z prawem. Niestety takie rady prawne prawo rodzinne są zwykle drogie. Nie każdego stać na to aby zapłacić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych za chwilę fachowej rozmowy z adwokatem czy radcą prawnym. Co zrobić w takiej sytuacji?

Należy poszukać miejsca, gdzie udzielane są darmowe porady prawne. Może się to odbywać na przykład w Urzędzie Miasta, gdzie raz na jakiś czas aprobuje klientów wynajęty przez miasto prawnik. Możemy również skorzystać z rozmaitych instytucji charytatywnych, które wynajmują na stałe prawników. Taką pomoc proponują na przykład fundacje zaprzątające się ofiarami przemocy domowej – tu pomoże prawnik Warszawa. Innym wyjściem jest skorzystanie z rady online, na przykład na forum czy poprzez mail. Sytuacje kryzysowe żądają bezzwłocznego działania. Zazwyczaj są one dla nas ogromnym zaskoczeniem oraz potrafimy przysłowiowo utracić głowę. Warto się jednak opanować, albowiem pochopne decyzje oraz nieprecyzyjne działanie może tylko pogorszyć naszą sytuację. W niektórych sytuacjach kryzysowych pomocna nam będzie pomoc adwokata.

Mimo to co zrobić jeśli nie posiadamy funduszy na skorzystanie z takiej porady, albo nie mamy czasu na przewidywanie na spotkanie z adwokatem? Warto w owym czasie udać się do jakiegoś centrum pomocy. Ma prawo ono znajdować się przy jakiejś organizacji pomagającej ludziom w takiej sytuacji, w jakiej akurat znaleźliśmy się my. Wskazówki prawne prawo rodzinne mogą być także udostępniane przez wyznaczonych mecenasów w Miejskim Ośrodku Społecznym czy Urzędzie Miejskim. Najważniejsze to nie bać się czy nie wstydzić prosić o pomoc. Każdy przecież może popełnić błąd, nie wywiązać się z jakiejkolwiek powinności. Każdy ma również prawo do drugiej szansy. Potrzebny jest niemniej jednak ktoś kto udowodni, że nie złamaliśmy prawa z premedytacją.