/Haluksy – czym są i jakim sposobem z nimi walczyć?

Haluksy – czym są i jakim sposobem z nimi walczyć?

W nowoczesnym świecie jest ich dużo oraz wciąż do tej listy dopisują się kolejne. Haluksy stały się jedną z nich, na co są wybitnie ważne oraz niezaprzeczalne dowody. Haluksy występują od noszenia wysokich butów, nadwagi bądź stojącego trybu pracy, czy także trybu życia. Jak powszechnie nie ulega wątpliwości, duża grupa z nich zwyczajnie nie da się uniknąć w dzisiejszym świecie. Zazwyczaj ze względu na życie zawodowe naturalnie. Dużo osób, nie tylko kobiet funkcjonuje na stojąco, bez chwili na odpoczynek.
Wielokrotnie jest tak, że nie ma się prawa usiąść, więc stanie na własnych nogach, przy przeciągniętym oraz niezmożonym organizmie ludzkim, przez co najmniej osiem godzin dziennie, wydaje się być rzeczą normalną. To smutne, nie dla zmęczonych stóp, jakie jakkolwiek w porównaniu do całego ciała, są jego wybitnie małą częścią, a powinny dźwigać cały jego ciężar. Stopy nie wytrzymują, szczególnie ich łuk poprzeczny i tworzą się haluksy. Kobiety w pewnych sytuacjach mają pracę siedzącą, w której muszą poprawnie wyglądać oraz przeważnie noszą obcasy, a historia się powtarza. Danym jest, że w znacznej większości wypadków, mężczyźni nie noszą obcasów, ani spiczastych butów, wobec tego ich ta przypadłość nie powinna dotyczyć.
A jednakże, nie jeden mężczyzna cierpi na haluksy, które wcale nie są spowodowane powyższymi przymiotami – przetestuj też endoproteza kolana. Okazuje się, że panie częściej zapadają na tę dolegliwość, bowiem ich mięśnie śródstopia są zdecydowanie mniej mocne, aniżeli u mężczyzn, a co za tym idzie, znacznie mniej wytrzymałe. Często okazuje się, że nawet nadwaga u mężczyzn może wcale nie spowodować haluksów na ich stopach, co w przypadku kobiet zdarza się aż nazbyt niejednokrotnie. Wszystkie haluksy, jakie wolno zauważyć wśród mężczyzn nazywane są mianem palucha sztywnego oraz w większości przypadków powodowane są przez mocniejszy uraz, na przykład przez mocne uderzenie stopą, na skutek czego gigantyczny paluch robi się sztywny oraz bolesny. Po takim urazie może także nastąpić znaczne ograniczenie ruchów palucha, który mimo wszystko pozostaje prosty, skrzywiona jest jedynie jego końcówka, co też nieestetycznie wygląda.