/Holokaust – okrutne pokłosie wojny

Holokaust – okrutne pokłosie wojny

W historii świata działo się niesłychanie wiele, również w atrybucie przydatnym dla ludzi jak i niestety nie. Konflikty istniały dawniej i będą istniały zawsze, lecz zadaniem ludzi jest rozwiązywać niesnaski jeszcze nim przybiorą one wybitnie niebezpieczną formę, rozwijając się tak bardzo, iż nie da się już cofnąć i ucierpi na tym wielu niewinnych – wojnę. Takich sytuacji bywało w przeszłości wiele, Polacy oraz Żydzi zdają sobie sprawę z tego o tym bezbłędnie – co roku bowiem „świętujemy” zakończenie wojen światowych, które pozostawiły na wielu z nas ogromne piętno. Wojna to okrucieństwo, którego wypada się wystrzegać z całych sił.

Wszyscy, którzy przeżyli wojnę wiedzą co ona oznacza oraz kiedy tak właściwie wyłącznie jest to dopuszczalne zachęcają do likwidowania jakichkolwiek sporów w sposób humanitarny i w głównej mierze rozmową, a walki zostawić jako ostateczną broń, ostateczną ostateczność. Pamiętamy też o obozach koncentracyjnych, jakie były wprost brutalnym następstwem II WŚ – znacznie więcej o tym wolno przeczytać na domenie Gross-Rosen, gdzie znajdują się informacje o praktycznych obozach, komendantach oraz historii wojennej. To przykre dziś nie wszelkie kraje słuchają rad osób, jakie przeżył wojnę, bywają nawet tacy, jacy wyraźnie pasjonują się wojną oraz oczekują na jej wybuch, co jest po prostu szaleńcze.

W wielu krajach nieustannie trwają wojny, definiowane w wielu przypadkach mianem wojny domowej, siejąc spustoszenie i pozostawiając miasta w zgliszczach lub ewentualnie raniąc ludzi, nie tylko psychicznie ale oraz fizycznie, Te wojny nijak się niemniej jednak mają do wojen z jakimi mieli do czynienia Polacy. Kiedy tak właściwie Hitler wkroczył do Polski, zajmując ją i napierając na Rosję, prowadząc z nią wojnę, znaleźliśmy się w centrum piekła, nie mogąc wydostać się z niego latami. Dalej znajdowane są różne pozostałości po tych czasach, począwszy od najróżniejszych dokumentów, przez osobiste rzeczy żołnierzy, oficerów czy cywilów, aż do budynków, muzeów w obozach koncentracyjnych czy sekretnych miejsc, w których chwały się władze niemieckie.