/Innowacyjny design mebli – fronty kuchenne

Innowacyjny design mebli – fronty kuchenne

Każdy z nas pragnie otaczać się pionierskimi i ślicznymi przedmiotami, niemniej jednak nie ubóstwiamy przepłacać, co jest opisującą nas najgorszą wadą. Pragniemy odpowiednio zrealizowanych rzeczy, ale niskim kosztem, co jest niestety niewskazane, jeżeli oczekujemy odpowiedniej, jakości.

Fronty kuchenne wykonane z drewna przystają do oryginalnych i wybitnie drogich, niestety mają więcej wad niż zalet. Po pierwsze, jeżeli drewno nie pozostało należycie wysuszone zacznie się rozsychać oraz wypaczać, co nie wygląda zbyt estetycznie i sprawia kłopoty z zamykaniem półek. Ciężar drzewa obciąża zawiasy, które okazywane na długotrwały ciężar niezmiernie ekspresowo się uszkadzają. Niezaprzeczalną zaletą drewna jest możliwość łatwego odnowienia go wystarczy jedynie zedrzeć starą farbę przeszlifować powierzchnię i pomalować na inny odcień nawet przeciągnięcie bezbarwnym lakierem sprawi ze stare meble będą wyglądać ładnie. Używanie samego drewna nie jest zalecane do frontów kuchennych, lecz jako dodatek będzie korzystne. Wybierając meble do kuchni nie kierujmy się wyłącznie ich estetycznym wyglądem pamiętajmy także o ich ergonomiczności.

W dzisiejszych czasach na rynku jest tyle materiałów, z których uczynione są meble kuchenne, że niejednemu z nas podczas doboru mebli do swojej kuchni zakręci się w głowie od odcieni i wzorów. Powinniśmy niemniej jednak pamiętać, że nie tylko estetyczny wygląd decyduje o tym jak czujemy się w swojej kuchni oraz jak będzie nam się wykorzystywało z przegłosowanych przez nas mebli. Jeśli zdecydowaliśmy się na styl rustykalny to z pewnością nasz wybór padnie na fronty kuchenne katowice, jakie mają swój urok. Pięknie wyglądają oraz są bogato zdobione. Niestety mają tyleż samo defektów, co zalet oraz nie wiadomo, które przeważają. Mimo to stolarze niechętnie robią fronty kuchenne z drewna zdają sobie sprawę z tego, że nieprawidłowo wysuszone drewno rozsycha się i wypacza, w następstwie tego reklamacje będą częste. Też zawiasy prędko się niszczą oraz wyginają pod naporem znacznego ciężaru. Wielką zaletą jest estetyczny wygląd, jaki można błyskawicznie przywrócić drewnianym frontom kuchennym zdrapując starą farbę oraz nanosząc oryginalną. Na jakiekolwiek fronty się zdecydujemy bierzmy pod uwagę wszystkie atuty i niedociągnięcia wybranych materiałów.