/Jak kurtyny do chłodni minimalizują skutki wymiany zimnego i ciepłego powietrza?

Jak kurtyny do chłodni minimalizują skutki wymiany zimnego i ciepłego powietrza?

Jednym z bardziej skutecznych rozwiązań zatrzymującym zimno w komorze chłodniej podczas przeładunku towarów są kurtyny do chłodni. Wykonuje się je z folii polar, która doskonale sprawdza się w ujemnych temperaturach. Zasłony te są odporne na działanie zimna. Pomimo prostoty rozwiązania dają możliwość znacznego ograniczenia kosztów utrzymania chłodni. Pozwalają na zminimalizowanie negatywnych skutków wymiany zimnego i ciepłego powietrza, takich jak powstawanie mgły, oblodzenie czy osadzanie się szronu.

Kurtyny do chłodni , lad chłodniczych i izoterm

Zasłona paskowa wykonana z folii PCV Polar przeznaczona jest do pracy w temperaturach od -25°C do +30°C. W tym zakresie temperatur zachowuje lepszą elastyczność niż standardowa folia PCV. Kurtyny chłodnicze chronią zgromadzone w komorze chłodniczej produkty przed negatywnymi skutkami wymiany ciepłego i zimnego powietrza, które następuje podczas załadunku i rozładunku. Zasłona w prosty sposób rozwiązuje problem otwartych drzwi do chłodni. Kurtynę z pasów Polar łatwo dopasować, więc sprawdzi się w różnych warunkach – bez względu na typ zabudowy czy rodzaj zastosowanych w chłodni drzwi. Kurtyny do chłodni można zastosować także jako osłonę w ladach chłodniczych oraz osłonę do naczep samochodów chłodniczych typu izoterma.

Czy kurtyny do chłodni są bezpieczna dla zdrowia?

Jakość kurtyn do chłodni z folii Polar jest potwierdzona atestem higienicznym. Bezpieczny dla zdrowia ludzkiego skład chemiczny PCV umożliwia stosowanie kurtyn chłodniczych w branży spożywczej i przemysłowej. Kurtyny PCV z folii Polar zalecane są do stosowania w systemie zimnego łańcucha dostaw.