/Jak nosić bluzy hoodie?

Jak nosić bluzy hoodie?

Dresowa bluza nie jest już dzisiaj elementem garderoby zastrzeżonym tylko dla osób uprawiających różne sporty. Dzisiaj bluzy te noszą niemal wszyscy. Synonimem wygody są obecnie hoodie – bluzy noszone nie tylko przez miłośniczki i miłośników stylu streetwear.

Jakie są cechy charakterystyczne dla bluzy hoodie?

Bluza hoodie jest niezwykle wszechstronnym elementem garderoby. Jej cechą charakterystyczną jest między innymi kieszeń umieszczona z przodu. Bluzy hoodie zalicza się do bluz wkładanych przez głowę. Poza kieszenią z przodu charakterystycznym ich elementem jest także ściągany kaptur. Bluzy te są bardzo uniwersalne. Mogą po nie sięgać nie tylko osoby, które cenią styl streetwear. Ich plusem jest bowiem to, że można łączyć je z bardzo wieloma różnymi elementami garderoby. Bluzy te świetnie wyglądają w połączeniu nie tylko ze spodniami dresowymi. Doskonale prezentują się także z jeansami. Panie mogą bluzę z kapturem założyć także do spódnicy i legginsów.

Jakie możliwości stylizacji dają bluzy hoodie?

Bluzy hoodie dają naprawdę mnóstwo możliwości stylizacyjnych. Z reguły są utrzymane w stylu oversize, a więc mogą po nie sięgnąć osoby, które w mocno dopasowanych ubraniach nie czują się najlepiej. Mnogość kolorów – zarówno wśród damskich, jak i męskich bluz z kapturem – ułatwia wybranie tej najbardziej odpowiedniej.

Wielość kolorów, motywów, printów, patchworkowe połączenia sprawiają, że hoodie może być najważniejszym, bardzo wyrazistym elementem outfitu. Warto pamiętać, że bluzy te pasują do stylu streetwearowego i sportowego.