/Jak powstają przebarwienia skóry i jak im zapobiegać?

Jak powstają przebarwienia skóry i jak im zapobiegać?

Przebarwienia na naszej skórze mogą pojawić się w każdej chwili. Badania donoszą, że występują one u coraz młodszych osób i przysparzają niemałego problemu stylistycznego. Warto więc zatem dowiedzieć się czym są, jak im przeciwdziałać oraz jakich kosmetyków używać w przypadku ich pojawienia się na naszym ciele.

Za pojawienie się przebarwień odpowiada podwyższony poziom melatoniny, czyli naszego naturalnego pigmentu. Dzięki niemu nasza skóra zawdzięcza kolor i widoczne na niej pieprzyki czy piegi. Jednak w przypadku kiedy z przyczyn zewnętrznych zaczynają pojawiać się takie przebarwienia warto znać ich przyczynę i im przeciwdziałać. Czynniki powodujące nadmierne gromadzenie się melatoniny to między innymi: wiek; stany zapalne skóry i obrażenia spowodowane między innymi nieodpowiednią pielęgnacją, stosowaniem złych kosmetyków czy uszkodzeniami mechanicznymi; nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne bez odpowiedniego zabezpieczenia w postaci kremu z filtrem SPF.

Jak widać, przed pojawieniem się przebarwień w pewnym stopniu można się zabezpieczyć stosując odpowiednią pielęgnacje dopasowaną do potrzeb skóry. Warto również pamiętać o stosowaniu ochrony przeciw promieniowaniu, szczególnie w pogodne dni. Nie tylko pozwoli Ci to uciec od nieestetycznych przebarwień, ale również Twoja skóra odpłaci Ci się promiennym i młodym wyglądem przez długie lata. Kremy i kosmetyki na przebarwienia znajdziesz na stronie Novaclear.

W przypadku przebarwień, które już mamy warto zdecydować się na odpowiednie i dedykowane do nich produkty. Novaclear wyszło na przeciw przebarwieniom proponując linię produktów Whiten. Są to produkty oparte na naturalnych i aktywnych składnikach aktywnych dzięki czemu wyrównywanie kolorytu skóry może okazać się skuteczniejsze. Odpowiednio dobrana kuracja pozwoli Ci w znacznym stopniu zmniejszyć przebarwienia. Oczywiście należy pamiętać, że efekty mogą różnić się w zależności od stopnia problemu, a dalsze wystawianie się na czynniki szkodliwe może skutkować ponownym pojawieniem przebarwień ich lub brakiem skuteczności w walce z nimi.