/Jak wiele kosztują kursy AFF? Skoki ze spadochronem dla każdego

Jak wiele kosztują kursy AFF? Skoki ze spadochronem dla każdego

Duża grupa urzeczonych skokami spadochronowymi ludzi chce, choć raz w życiu tego uskutecznić. Połowa z nich nigdy tego nie robi, bowiem gdzieś w miarodajnym czasie, kontrolę przejmuje strach, który wyraża niepewności, czy skoki spadochronowe są pewne oraz czy z pewnością podczas ich wykonywania nic się nie stanie.

Kiedy tak właściwie skacze się samemu, wolno mieć niepewności. Kiedy natomiast decyduje się na skoki w tandemie, całe wydarzenie jest podwójnie bezpieczne. Po pierwsze, figura skacząca jest przytwierdzana do instruktora, jaki wszystko za nią robi oraz steruje kompletnym skokiem. Po drugie, sam spadochron posiada w swojej konstrukcji olbrzymią ilość ubezpieczeń. Spadochron, to tak ściśle mówiąc dwa spadochrony, kluczowy i zapasowy. Ten drugi zawsze jest składany przez celowo wykwalifikowaną do tego osobę, tak zwanego układacza.

Spadochron wyekwipowany jest w Cyprys, pecet monitorujący parametry lotu oraz w razie potrzeby, kiedy główny spadochron nie zostaje otwarty w słusznym momencie, otwiera ten zapasowy. Przyśpieszona Nauka Swobodnego Spadania jest inaczej nazywana jako AFF, inaczej Accelerated FreeFall i jest jednym ze szkoleń oferowanym przez aerokluby, które zajmują się skokami spadochronowymi. Jest także jednym z najpopularniejszych kursów, jakie można przejść, jako SkokiZielonaGora.PL – Skok ze Spadochronem. Szkoli ono w nadzwyczaj interesującej zdolności, mianowicie ujawnia w jaki sposób zahamować spadanie, tuż po wyskoczeniu z samolotu i otworzeniu spadochronu. Nie są to skoki w tandemie, wobec tego uczestnik zdany jest sam na siebie i system zabezpieczający.

Prawidłowo jest w pierwszej kolejności przejść warsztaty fundamentalne o nazwie Static Line, jakie to gwarantuje oswojenie się ze skokami samymi w sobie. Bazuje ono na odbyciu trzech, samodzielnych skoków, z niskiej wielkości, gdzie spadochron otwiera się sam w odpowiednim momencie. Szkolenie AFF jest przeznaczone przede wszystkim dla osób, które pragną w krótkim czasie błyskawicznie nauczyć się zręczności wolnego spadania, a również tych, jacy na poważnie myślą o kontynuacji sportu.