/Jak wybrać efektywną szczoteczkę do zębów?

Jak wybrać efektywną szczoteczkę do zębów?

Śliczny uśmiech to mrzonka każdego z nas. Jest symptomem zdrowia oraz mówi otoczeniu, iż troszczymy się o własne ciało. By zachować biały uśmiech niekoniecznie musimy wydać fortunę w gabinecie zębowym. Niekiedy wystarczy dobra profilaktyka, inaczej codzienna higiena jamy ustnej. Sojusznikiem w walce o zdrowe zęby z pewnością są szczoteczki do zębów. Już po dwóch minutach mycia zębów elektryczną szczoteczką wszystkie resztki, a również osad, który pozostawiają herbata, kawa oraz papierosy pozostają usunięte. Należałoby więc zainwestować w szczoteczkę elektryczną, by uniknąć częstych wizyt u dentysty. Jeżeli jesteśmy członkami paru osobowej rodziny tym znacznie bardziej inwestycja się zwróci.

Gdyż szczoteczki elektrycznej ma prawo używać kilka osób. Wystarczy kupić dla każdego wymienną końcówkę – wypróbuj oclean.pl. Każdą wolno oznaczyć innym odcieniem krążka. Dzięki temu nikt się nie pomyli. Jest to w pełni sanitarny i niezmiernie funkcjonalny sposób czyszczenia zębów. Tak samo jak w przypadku szablonowej szczoteczki zamienną końcówkę wyrzucamy oraz pozyskujemy nowiutką po trzech miesiącach. Porady dentysty, co do wyboru rodzaju szczoteczki do zębów, na pewno powinny zasięgnąć osoby, jakie mają kłopoty nie jedynie z samymi zębami, jakkolwiek również z dziąsłami, czy również noszące aparaty czy też korony. Stomatolodzy coraz to bardziej faworyzują używanie szczoteczek elektrycznych, zamiast tradycyjnych. Z jakiego powodu? Powodów jest parę.

Najistotniejszym jest szybkość z jaką porusza się główka szczoteczki. Im szybciej, tym poprawniej dla naszych zębów. Drugim ważnym czynnikiem są ruchy jakie egzekwują elektryczne szczoteczki. Niezwykle częstym błędem jaki egzekwujemy przy szczotkowaniu standardową metodą jest sposób mycia. To jakie ruchy egzekwujemy szczotkując jawnie przekłada się na stan uzębienia. Nadmiernie mocne dociskanie włosia do powierzchni zęba oraz niewłaściwe ruchy szczoteczki, moją być powodem chorób dziąseł oraz osłabienia szkliwa, a w efekcie próchnicy. Elektryczne szczoteczki eliminują to zagrożenie. Osiągalne na półkach sklepowych szczoteczki elektryczne egzekwują ruchy rotacyjno-oscylujące. W ten sposób czyszczą zęby nie naruszając szkliwa i dziąseł. Niektórzy producenci w swojej szerokiej ofercie mają też szczoteczki wykonujące ruchy pulsacyjne (do przodu i do tyłu). Główka szczoteczki rytmicznie dociska się do przestrzeni zębów oraz skuteczniej rozluźnia płytkę nazębną.