/Jak zadbać o przesuszoną słońcem cerę? Kolagen dla skóry

Jak zadbać o przesuszoną słońcem cerę? Kolagen dla skóry

Szyja jest dość głównym punktem na mapie ciała ludzkiego kobiety. Czemu? Albowiem – jak to mówi stare sformułowanie – po niej właśnie wolno zapoznać autentyczny wiek kobiety. Skóra na szyi jest nadzwyczaj delikatna, co czyni ją niezwykle podatną na powstanie fałd. Jest to dostateczny powód, by we właściwy sposób zatroszczyć się o jej pielęgnację. W drogeriach wolno się zaopatrzyć w odpowiednie preparaty ofiarowane do pielęgnowania szyi – są to m. in. kwas hialuronowy w tabletkach. W takim układzie zastosowanie kremu z kolagenem o formule opracowanej w taki sposób, by była ona przyjazna dla delikatnej cery jest w pełni uzasadnione.

To kolagen w największym stopniu ponosi odpowiedzialność za jędrność skóry. Białko te jest aktywowane poprzez organizmy kręgowców – a więc i ludzi. Jednakowoż u człowieka po 20 roku życia następuje w tym obszarze zahamowanie, a po 30 roku życia produkcja kolagenu drastycznie spada. Tak w związku z tym szyja idzie na przysłowiowy pierwszy ogień. Niedobór kolagenu objawia się niezmiernie prędkim jej wiotczeniem.

Pięknym, atrakcyjnie wyglądającym dekoltem pragnęłaby się poszczycić każda kobieta obojętnie od wieku. Jest to oczywiście dopuszczalne, aczkolwiek warunkiem niezbędnym tu do spełnienia jest należyta pielęgnacja tej części ciała. Delikatna i podatna na podrażnienia oraz zmarszczki cera potrzebuje wyjątkowego traktowania, a pomóc w tym mogą kremy z kolagenem stworzone właśnie do pielęgnacji dekoltu. Przy ich użytkowaniu należy bez jakiegokolwiek ale wyrobić w sobie nawyk systematyczności, a to naturalnie dzięki temu skóra stanie się sprężysta oraz ujędrniona.

Używanie kremów z kolagenem dostarczy jej niezbędnej porcji nawilżenia oraz pomoże w utrzymaniu zdrowego, przyjemnego dla oka kolorytu. Rzecz jasna jest to tylko jedna z wielu metod pozwalających na uzyskanie ładnego dekoltu, którym można się dumnie pochwalić. W warunkach domowych wolno właściwie wiele zdziałać – idealne wyniki dają maski oraz traktowanie skóry zimnym prysznicem (można go zastąpić również oraz masażem wykonywanym kostkami lodu). Chłód aktywizuje krążenie, przez co stan skóry się poprawia.