/Jaką walizkę na wakacje wybrać?

Jaką walizkę na wakacje wybrać?

Jeśli spakowanie się na wakacje w jedną, małą walizkę kabinową, która nie może przekraczać konkretnej wagi i wielkości wydaje Ci się niemożliwe – ten poradnik jest dla Ciebie. Można okiełznać walizki kabinowe i Ty również opanujesz tę sztukę, jeśli zastosujesz się do niżej umieszczonych wskazówek.

Dlaczego w ogóle warto ograniczyć swój bagaż do walizki kabinowej?

Zalety podróżowania tylko z jednym bagażem podręcznym zdaniem wielu osób znacznie przewyższają zalety przewożenia dużej walizki. Na przykład zaoszczędzisz pieniądze na opłatach za bagaż. Pomyśl też choćby o tym, że nie będziesz musiał ciągnąć ciężkich walizek po całym lotnisku i nierównych drogach.

Wyobraź sobie, jak z pomocą małej, zgrabnej walizki kabinowej możesz niemal natychmiast po wyjściu z pokładu opuścić lotnisko – bez czekania w spoconym tłumie na odbiór bagażu. Teraz, gdy już widzisz te wszystkie zalety – czas nauczyć się, jak pakować walizki kabinowe, by wszystko zmieścić i się pomieścić.

Walizki kabinowe – zanim spakujesz, wybierz mądrze

Nie ma co owijać w bawełnę – żadne wskazówki odnośnie do pakowania nie będą przydatne, jeśli jakość walizki kuleje Dlatego zainwestuj w bagaż, który jest:

  • lekki,
  • trwały,
  • solidny.


Pierwszym błędem, jaki ludzie popełniają, jest wybór standardowej torby podczas podróży. Jeśli nie wybierasz się na wędrówkę, torba przeznaczona typowo na wędrówki nie jest Ci potrzebna.

Torby turystyczne są całkiem inne niż walizki kabinowe – ważą zwykle same w sobie już około 1 kg, ponieważ są wyposażone w wiele pasków, opaski, dodatkową wyściółkę i specjalne schowki na śpiwory i butelki z wodą. Jednak te funkcje są niepotrzebne dla tego, kto próbuje spakować się zgrabnie i lekko. Potrzebujesz tutaj walizki dostosowanej do swoich potrzeb, a świetną torbą do użycia byłaby właśnie klasyczna torba kabinowa.

Jak się spakować do walizki kabinowej?

Przede wszystkim – ogranicz się do jednej pary butów i jednej pary klapek. Jasne, że fajnie jest mieć więcej opcji, jeśli chodzi o obuwie i modę, ale cóż walizki kabinowe mają swoje ograniczenia,a dodatkowe buty zajmują miejsce w bagażu. Sprytnym sposobem na ograniczenie ilości zabieranego ze sobą obuwia bez uszczerbku dla stylu jest inwestowanie w uniwersalne buty, które oczywiście dla każdego z nas mogą znaczyć coś innego. Jeśli dla Ciebie nie są to typowe Martensy – z pewnością zaoszczędzisz miejsce, ograniczając się do jednej pary.

W ogóle prawda jest taka, że uniwersalność to nic innego, jak właśnie bazowy klucz do sukcesu przy pakowaniu się do walizki kabinowej. Podobnie jak w przypadku obuwie, również jeśli chodzi o inne części garderoby staraj się podążać za wszechstronnością. Spoglądając na walizki kabinowe zobaczysz, że naprawdę mają ograniczoną pojemność, a w ten sposób sprawisz, że będzie ona wykorzystana jak najlepiej, bez obawy, że w czasie podróży zabraknie Ci czegokolwiek z najważniejszych elementów garderoby, czy przedmiotów o charakterze stricte osobistym.