/Jaki Prezent na DZIEŃ DZIECKA?

Jaki Prezent na DZIEŃ DZIECKA?

Co roku obchodzimy Dzień Dziecka, co roku staramy się obdarować nasze pociechy oryginalnym prezentem i co roku większość spośród nas ma dylemat, jaki prezent wybrać dla swojego dziecka.

Bardzo często naszym pomysłem na prezent jest modny gadżet, ale co roku na półkach sklepowych i w sklepach online pojawiają się coraz to nowsze gadżety, jest ich coraz więcej i stajemy przed dylematem co wybrać.

Prawdopodobnie dlatego nie słabnie zainteresowanie rodziców, a zwłaszcza dziadków, także tradycyjnymi prezentami znanymi od lata, takimi jak gra planszowa lub koszulka ulubionego zespołu piłkarskiego.

Niektórzy rodzice decydują się na prezenty rozwijające zainteresowania dziecka, a inni wybierają modne gadżety lub zabawne upominki z odniesieniem do bohaterów z popularnej książki, gry lub filmu.

Czym kierować się przy wyborze prezentu dla dziecka?

Dzień Dziecka to święto obchodzone 1 czerwca czyli trzy tygodnie przed letnimi wakacjami. W związku z tym, twoim wyborem dla starszego dziecka, dla nastolatka może być wakacyjny gadżet np. statyw do robienia zdjęć i selfie ze smartfona, zestaw obiektów do smartfona, którym twoje dziecko uwieczni swoje wakacyjne niezapomniane chwile lub dobry powerbank.

Innym trafnym pomysłem na prezent dla dziecka może być podręczny sprzęt turystyczny, np. modny ale praktyczny plecak turystyczny lub modna czapeczka chroniąca przed promieniami słońca albo smartwach z wieloma funkcjami przydatnymi w trakcie pieszych wędrówek i aktywności fizycznej.

Pomysł na prezent na Dzień Dziecka

Pomysł na prezent na Dzień Dziecka to kwestia indywidualnego wyboru rodziców, ponieważ każde dziecko jest inne i tylko rodzice wiedzą najlepiej jakie upodobanie i cechy charakteru ma ich dziecko, a dobrze wybrany prezent to prezent kompatybilny z charakterem dziecka.

Pomysł na prezent na Dzień Dziecka musi być dopasowany do wieku obdarowywanego dziecka.

  • co innego wybierzecie dla dziesięciolatka, a co innego dla niemowlaka, którego zaciekawią tylko cechy wizualne otrzymanego prezentu. Dla niemowlaka nie wybierzemy prezentu pod kątem jego zainteresowań, ale możemy wybrać zabawkę wspomagająca prawidłowy rozwój dziecka.
  • nieco starszym dzieciom będącym w wieku przedszkolnym wybieramy na prezent podarek odpowiadający aktualnemu stopniowi rozwoju malucha. Mogą być to maskotki, przytulanki – bohaterowie książek i filmów. Innym oryginalnym pomysłem na prezent dla dziecka w tym wieku jest kostium pozwalający wcielić się w postać swojego ulubionego bohatera, np. kostium Harry Pottera, przebranie Batmana, kostium Spidermana lub jeszcze inne postacie. Już w Dzień Dziecka twoje dziecko może przebrać się za swoją ukochaną filmową lub książkową postać i przez cały dzień nie wychodzić ze swojej nowej roli. Należy pamiętać, ze kostium bohatera może być wykorzystany przez dziecko wielokrotnie w ciągu roku.
  • dla dziecka w wieku szkolnym spędzającego sporo czasu przy biurku świetnym prezentem może być klasyczny kubek ze śmiesznym napisem lub logo albo grafiką z ulubionej gry. Innym funkcjonalnym prezentem gadżetem dla dziecka w tym wieku może być lampka lub zegar biurkowy z charakterystycznymi elementami graficznymi ze znanej, ulubionej gry, książki lub filmu. Klasycznym przykładem takiego prezentu jest kubek, lampka lub zegar biurkowy Minecraft.
  • doskonałym prezentem dla nastolatka może być sprzęt turystyczny, który wykorzysta już za chwile w czasie wakacji, np. plecak, mata, buty trekkingowe, itp. Większość nastolatków jest już posiadaczami smartfona i dla nich można wybrać jakiś gadżet dedykowany smartfonom, np. etui, power bank, obiektywy do kamery wbudowanej w telefonie lub słuchawki bezprzewodowe. Dla nastolatka z zapędami odkrywczymi doskonałym pomysłem na prezent może być teleskop.

Jaki prezent będzie najlepszy dla twojego dziecka?

Jeśli już wiesz, jaki prezent na Dzień Dziecka wybrać w zależności od wieku i charakteru swojego dziecka to pamiętaj, że najlepsze prezenty łączą praktyczne z pożytecznym, dają radość i wspomagają rozwój dziecka.

Są jednak takie prezenty, które można uznać za wyjątkowo uniwersalne i wyjątkowe, ponieważ towarzyszą obdarowanemu dziecku niemalże na co dzień. Ten prezent to zegarek dla dziecka. Obecnie szczególna popularnością cieszą się zegarek smartwatch czyli klasyczny zegarek wzbogacony o wiele funkcji monitorujących pracę organizmu.

Wybierając prezent na Dzień Dziecka, pamiętaj jednak, że prezenty to nie tylko rzeczy. Może być to również wspólna, rodzinna aktywność na świeżym powietrzu, wycieczka lub wyjście do kina.

Czy wybierzesz tradycyjny, czy nowoczesny upominek, zabawny gadżet czy praktyczny prezent to zawsze powinien on wywołać uśmiech na twarzy twojego dziecka.

Bogatszy w wiedzę zawartą w tym tekście możesz odwiedzić internetowy sklep z gadżetami i wybrać odpowiedni upominek dla swojej pociechy.