/Jakie akcesoria dla alpinistów zakupić?

Jakie akcesoria dla alpinistów zakupić?

Zakładając, że wspina się team dwuosobowy, w skład całego układu asekuracyjnego wchodzą zachodzące detale składowe: dolne stanowisko asekuracyjne, asekurujący ze swoim osobistym zabezpieczeniem i sposobem ubezpieczenia, lina łącząca obydwu wspinaczy przymocowana do uprzęży asekuracyjnych za pomocą dobrych węzłów, punkty asekuracyjne na odcinku między asekurującym jakie sam założy dla zabezpieczenia drugiego z partnerów. Kolejność działań asekuracyjnego składu wspinaczkowego wypływa już z powyższego układu asekuracyjnego. U podnóża zaplanowanej trasy wspinacze zakładają stanowisko asekuracyjne jeden z nich, nazwijmy go B- będzie ubezpieczył tego, który będzie chodził do góry jako pierwszy- A.

Wspinający zakłada położenia asekuracyjne które mają za zadanie minimalizować potencjalny upadek prowadzącego, wpinając do nich linę. Jeśli zaplanowana trasa jest dłuższa aniżeli lina, to wspinacz A w jakimś nadającym się do tego położeniu zakłada stanowisko asekurujące. Będzie ono służyło do ubezpieczenia wspinacza B, który po zlikwidowaniu nie przydatnego już stanowiska rozpoczyna się wspinać. Elementy wyposażenia wspinacza są wymagane w czasie jakiejkolwiek wspinaczki w górach. Wspinacze używają jednak cały czas szereg dodatkowych bajerów, z których co poniektóre mogą być wyraźnie potrzebne na niebywale uciążliwe drogi.

Należy do nich proszek magnezjowy, noszony w wyjątkowym woreczku, w którym macza się palce, co gwarantuje im o wiele poprawniejszą przyczepność na drobnych chwytach, to wykorzystują fachowcy z Alptrek.PL – Usługi Wysokościowe Warszawa. Wspinaczka technologia sztucznych ułatwień wymaga stosowania tak zwanych ławeczek podciągowych. Są to dwie zwięzłe, trzy bądź czteroszczeblowe drabinki podwieszane do osadzonej kostki czy tez haka. W terenie zanadto skomplikowanym do wspinania klasycznego, stając w ławeczkach wspinacz ma okazję wyszukać i przygotować następny punkt asekuracyjny. Ławeczki są w stanie być zrobione z taśmy nylonowej lub z aluminium szczebelków połączonych cienka linką. Wczepia się je do punktów asekuracyjnych czy też pomocniczych, jeżeli są za słabe do asekuracji, za pomocą karabinków lub metalowych haczyków. Wspinanie się na innowacyjnych drogach prowadzących płytami pozbawionymi szczelin czy rys może wymagać użycia spitów do asekuracji.