/Jakie techniki masażu są właściwe dla nas?

Jakie techniki masażu są właściwe dla nas?

Do masażysty najczęściej wybieramy się z polecenia lekarza. A bodaj powinniśmy… To medyk, na podstawie wywiadu zdrowotnego, dobiera właściwy zestaw oraz ilość zabiegów. Masażysta musi dostać ogólne wiadomości, by faktycznie nam pomóc.

Jednakże w trakcie zabiegu możemy poprosić o zintensyfikowanie wiarygodnych technologii, jakie w szczególności nam służą. Efekt terapii wiąże się również z indywidualnymi predyspozycjami organizmu. Dlatego dużo zależy od naszych osobistych spostrzeżeń. Po każdej sesji powinniśmy dokumentnie obserwować ciało, a też ocenić ogólne samopoczucie. Kluczową techniką masażu ciała jest głaskanie. Przyczynia się do złuszczenia naskórka oraz poprawy krążenia krwi w tkankach. Dzięki temu są one prawidłowiej dotlenione oraz odżywione. Jeżeli mamy kłopot ze stawami i częstym obrzękiem, rozcieranie skutecznie załagodzi objawy. Polega ono na mocnym ucisku, przez co uciskane komórki rozpadają się. Wzmaga się przepływ krwi i limfy, także przez stawy, co łagodzi ból – przetestuj kosmetyka bielsko.

Następna technika to oklepywanie, pobudzające układ nerwowy. Wobec tego sprawdzi się dla osób cierpiących na częste nerwobóle oraz ogólne napięcie ciała. Natomiast ugniatanie działa pobudzająco przede wszystkim na mięśnie. Masażysta, za pośrednictwem stosownych chwytów, przetłacza krew oraz limfę przez tkankę. To naturalnie dzięki temu, pacjenci przestają się skarżyć na drętwienie i skurcze mięśni. Połączeniem wszystkich wymienionych technologii, jest wałkowanie. Sprawdza się dla rozległych bólów pleców i ramion. Jeśli uprawiamy wyczynowo sport, także musimy poprosić o zbiegi oparte na wałkowaniu całego ciała. Dla osób z nadwagą zalega się techniki wstrząsania oraz wibracji. Ruch drgający rozbija tkankę tłuszczową, i wspomaga przepływ płynów w organizmie.

Nie zapominajmy także, że odpowiedni gabinet masażu dysponuje wieloma olejkami oraz kremami, o różnym działaniu. Mogą to być substancje rozgrzewające, lub ewentualnie chłodzące. Najpoprawniej zapytać przed sesją, czy możemy wybrać odpowiadający nam towar. W lato skorzystajmy z chłodzących właściwości metolu, natomiast zimą porządniej postawić na rezultat rozgrzewania mięśni.