/Jakim sposobem nie paść ofiarą oszustw w wypożyczalniach wozów?

Jakim sposobem nie paść ofiarą oszustw w wypożyczalniach wozów?

Wbrew pozorom wypożyczalnie aut nastawiają się na kontrahentów, którzy posiadają własne auta. Pierwszym skojarzeniem, jeżeli chodzi o wypożyczone auto to samochód zastępczy. Właściciel uszkodzonego lub też serwisowanego pojazdu wypożycza auto na czas, w którym nie może z przyczyn niepodległych od niego korzystać z osobistego pojazdu.

Owszem, w pewnych momentach się tak zdarza, jednakowoż tacy konsumenci są w mniejszości. Niestety dwudziesty pierwszy wiek jest stuleciem rozkwitu oszustów. Tam, gdzie można zarobić pieniądze, pojawiają się od razu oszuści usiłujący zarobić jeszcze większe pieniądze kosztem naiwnych klientów. Pierwszym krokiem do tego, aby paść ofiarą takiego oszusta, jest nasza opieszałość przy podpisaniu jakichkolwiek umów. Jeśli nie czytamy oraz nie analizujemy umowy, którą podpisujemy, zezwalamy na bezkarne traktowanie nas jak naiwniaków.

Doskonałym przykładem jest wypożyczanie samochodu. Sprawa ta stała się wybitnie atrakcyjna w dzisiejszych czasach. Kiedy na przykład wyjeżdżamy na wakacje, korzystając z pociągu, autokaru czy samolotu, perfekcyjną kwestią jest wypożyczenie na jeden dzień samochodu, by przykładowo wybrać się na wycieczkę krajoznawczą do sąsiednich miejscowości. Nie będzie jednak to dobrym pomysłem, jeżeli nie będziemy skrupulatni w czytaniu podpisywanej umowy.

Zwróćmy uwagę na to, czy nie zostanie podniesiona cena z racji wieku osoby wypożyczającej samochód lub też z racji ilości przejechanych w trakcie wypożyczenia samochodu kilometrów. Oprócz tego należy sprawić bardzo dokładnie, czy wypożyczane auto jest od początku do końca tym, o którym jest mowa w umowie, o to dba wypożyczalnia samochodów Kraków. Nie zapomnijmy obejrzeć wozu – pamiętajmy, iż każde najmniejsze nawet uszkodzenie (zadrapanie lakieru lub plama na tapicerce) może zostać przypisane do naszego konta, jeśli w umowie nie została zawarta adnotacja, iż takie ubytki były widoczne przed wypożyczeniem auta.

Po raz następny w związku z tym potwierdza się reguła, iż szczęśliwy zostaje ten, kto nie daje się oszukać i nawet na wakacjach nie przymyka oczu na podpisywane umowy, bowiem pilnuje swoich interesów.