/Jakim sposobem odszukać dobrego pracownika z IT?

Jakim sposobem odszukać dobrego pracownika z IT?

Dużej grupy niedoświadczonym figurom wydaje się, iż poszukiwanie ludzi do pracy to łatwe zadanie. Biorąc pod szczególną uwagę stopę bezrobocia w Polsce faktycznie wolno oznajmić, że jest z czego wybierać. Nie mniej niemniej jednak mnóstwo liczba potencjalnych kandydatów to jedynie pozory. Rekrutacja na rzeczowe stanowisko wymaga wyjątkowych kwalifikacji, jakie spełnia niewiele osób czy też na przykład osoby spełniające owe wymagania nie są zainteresowane pracą w danym charakterze, dającą takie zarobki. Pierwszym krokiem, jaki trzeba wykonać przeprowadzając rekrutację, jest poinformowanie ewentualnych kandydatów o możliwości składania własnych aplikacji na dane stanowisko.

Jeśli jest to stanowisko kierownicze, należy ową wiadomość rozprowadzić też wewnętrznie, by do rekrutacji mogli podejść pracownicy firmy z niższych stanowisk oraz uzyskali w ten sposób szansę awansu. Wybitnie wielokrotnie ogłoszeń o prowadzonej rekrutacji w żadnym wypadku nie trzeba obwieszczać całemu światu. Często wystarczająca jest choćby prasa branżowa. Statystyki pokazują, iż do najczęstszych kryteriów rekrutacyjnych należy właśnie koleżeństwo języków obcych. Jest to o tyle ciekawe, iż nie zawsze na stanowisku, na jakie wiedziona jest rekrutacja, rzeczywiście trzeba ogłaszać się w języku obcym – sprawdź rekrutacja it. Niewątpliwie z przymusem porozumiewania się w języku angielskim czy innym można spotkać się zawsze i wszędzie. Niemniej jednak pojawiają się tutaj dwie kwestie warte poruszenia. Po pierwsze trzeba się zastanowić, jakim z kolei kryterium ma być znajomość języka obcego.

Od czasu do czasu w ogłoszeniu bywa wymieniana w pierwszej kolejności, a w istocie jest tylko dodatkowym walorem. Takie formułowanie ogłoszeń może spowodować, iż do rekrutacji nie zgłoszą się osoby w istocie nadzwyczaj pożądane. Sporo korporacji w procesie rekrutacji naraża się na śmieszność. Trudno uznać za poważną instytucję czy zakład pracy, jaki potrzebuje od przyszłych pracowników znajomości języka angielskiego w stopniu rozmownym, a w następnej kolejności nie wyczekuje okazania jakiegokolwiek certyfikatu oraz nie przeprowadza z kandydatem rozmowy w tym języku.