/Jakim sposobem wybrać doktora prowadzącego ciążę?

Jakim sposobem wybrać doktora prowadzącego ciążę?

Na początku ciąży należy udać się do lekarza, od pierwszych dni ważna jest stała kontrola oraz opieka ginekologa, ponieważ korzystna kondycja matki wpływa na zdrowie naszego jeszcze nienarodzonego potomka. Doktor ginekolog będzie się nami opiekował od pierwszego do dziewiątego miesiąca brzemienności, jeżeli wszystko będzie przebiegało prawidłowo. Natomiast jeżeli pojawiłyby się jakiekolwiek gmatwaniny, często pozostajemy pod opieką ginekologa, położnika w szpitalu bądź też klinice, do której trafmy.

Wybór doktora ginekologa ma obowiązek być ostrożny i przemyślany, niezmiernie istotne jest zapisanie się do lekarza znajdującego się w pobliżu stworzonego przez nas miejsca zamieszkania. Ważne jest to przede wszystkim dlatego, iż w późniejszym okresie, kiedy już trudniej nam się poruszać, powinniśmy znacznie bardziej na siebie uważać, wizyty u lekarza są częstsze, w związku z tym dalsze dojeżdżanie staje się uciążliwe – usg położnicze Poznań. Już podczas pierwszej wizyty lekarz powinien zapisać kobiecie bazowe oraz wymagane do prawidłowego rozwoju płodu witaminy.

Pierwszym z zapisanych leków już przed ciążą powinien być kwas foliowy, który chroni dziecko przed powstawaniem istotnych wad. Od pierwszego go dwudziestego tygodnia do ginekologa chodzi się co miesiąc, później co trzy tygodnie, a na 6 tyg. przed porodem co tydzień. Należy pilnować kontrolnych badań zlecanych przez lekarza prowadzącego i wykonywać je regularnie. Co miesiąc egzekwuje się morfologię krwi, oraz raz w miesiącu zrobić kontrolną analizę moczu. W czasie 24-26 tygodnia ciąży lekarz powinien skierować kobietę w ciąży na badanie sprawdzające poziom glukozy we krwi. Badanie to bazuje na pobraniu krwi po wypiciu szklanki wody z rozpuszczona glikozą. Wspomaga ono w stwierdzeniu czy nie grozi kobiecie cukrzyca ciążowa, która potrzebuje od kobiety przyjmowania wielu leków i zmiany diety. Dodatkowo około trzech, czterech razy w ciąży egzekwowane jest test USG, około 12 tygodnia, po 22 tyg ., 30 tyg. i albo przed samym rozwiązaniem.