/Jakość w firmie – jakim sposobem o nią zadbać?

Jakość w firmie – jakim sposobem o nią zadbać?

Egzystujemy w niesamowitych czasach, w jakim miejscu często okazuje się, iż wykształcenie wyższe w żadnym wypadku nie daje gwarancji na lepszą pracę. Ba! W ogóle nie daje gwarancji na pracę jakąkolwiek. Jednakowoż każdy maturzysta z uporem fanatyka wybiera sobie uczelnię, by przez następnych kilka lat czuć się jeszcze młodym, a dojrzałe życie odkładać na świętego nigdy. Młodzi ludzie będąc pod wpływem filmów oraz seriali z Zachodu, wybitnie z przyjemnością wybierają studia na kierunkach połączonych z prawem, mając nadzieję na pracę na czołowym stanowisku po ukończeniu studiów. Nikt ze studentów nie myśli o tym, iż gdyby każdy wychowanek nawiązał pracę w zarządzaniu, to wtenczas mielibyśmy kraj pełen samych kierowników, na dodatek z wygórowanym ego i całkowitym brakiem charyzmy oraz poszanowania. Firmy zarządzane przez takie osoby padałyby niezmiernie ekspresowo, albowiem umiejętności sprawnego kierowania nie wolno się nauczyć na studiach – tu przyda się certika.pl – certyfikacja ISO 9001. To jest immanentny talent, jaki ćwiczy się przez całe życie, a nie przez marne parę lat spędzonych na uczelni.

Uczelnie bardzo trafnie ogłaszają studia na takich kierunkach, obiecując że osoby o trafnych predyspozycjach będą zdołały pełnić wdzięczne funkcje menedżerskie. Wciąż zatem w naszym kraju kuleje mniemanie o możliwościach rozwoju na rynku pracy, jakie daje dyplom zakończenia studiów wyższych. Sztampowy dzień pracy właściciela firmy nie wygląda tak kolorowo jak się to może co niektórym wydawać. Nie śpi on do oporu w przekonaniu, że jakkolwiek nikt go nie zwolni, skoro sam sobie jest szefem. Zarządzanie firmą potrzebuje ciężkiej pracy, a nie ma dyspozycje by to osiągnąć wstając z łóżka w południe.

Garnitur czy inne drogie ubrania są domena jedynie prezesów w gruncie rzeczy sporych firm, w tych mniejszych właściciel odpowiednio administrujący będzie umiał w odzieży roboczej pracować fizycznie tak samo jak jego podwładni. Pracodawca nie wyczekuje z zegarkiem w dłoni na przerwę, on liczy na to, iż czas jednakże nie zleci nazbyt ekspresowo oraz będzie miał szansę zjedzenia obiadu.