/Kocyk dla niemowlaka sprawdzona bawełna na lata

Kocyk dla niemowlaka sprawdzona bawełna na lata

Pościel i kocyk to jeden z pierwszych zakupów dla niemowlęcia. Maluch przez pierwsze miesiące życia spędza w pozycji leżącej zdecydowaną większość swojego dnia, więc odpowiednie okrycie jest dla niego niezbędne, by zapewnić mu w tym czasie komfort i bezpieczny odpoczynek. Wybór produktów powinien zatem przede wszystkim opierać się na ich jakości i dopasowaniu do potrzeb delikatnej skóry maleństwa.

Jaką tkaninę wybrać?

Poszukując odpowiedniej pościeli bądź kocyka, warto zwrócić uwagę na surowiec, z którego została wykonana tkanina użyta do ich produkcji. Niekwestionowanym numerem jeden, jeśli chodzi o tekstylia dla dzieci, są produkty bawełniane, a powodem takiej ich popularności są wyjątkowe właściwości bawełny. Materiały z niej wykonane cechuje przewiewność i delikatność dla skóry dziecka. Pościel bawełniana pozwala uniknąć potówek i innych dolegliwości skórnych. Daje też efekt przyjemnego otulenia i pozwala zachować odpowiedni komfort cieplny, co jest szczególnie ważne w przypadku niemowląt. Kocyk z bawełny bądź pościel bawełniana dla dzieci będzie więc bardzo dobrym wyborem zarówno jako produkt do niemowlęcej wyprawki, jak i też jako prezent dla nowego członka rodziny.

pościel bawełniana marki Mulinek

Rozmiar dopasowany do potrzeb

Pościele i kocyki występują w różnorodnych rozmiarach, dopasowanych do wielkości dziecka. Pierwsze kocyki będą odpowiednie nawet dla noworodków i doskonale sprawdzą się jako otulacz czy pierwsze okrycie nowo narodzonego malucha. Można też używać ich podczas spacerów z maleństwem w wózku, a także podczas podróży samochodem – będą doskonałym okryciem dla malucha podróżującego w foteliku samochodowym. Pościele również są dopasowane do potrzeb dziecka na każdym etapie życia. Pierwsze płaskie poduszki czy małe kołderki to produkt dla najmłodszych dzieci. Pościel bawełniana dla niemowląt marki Mulinek będzie też odpowiednia po okresie noworodkowym, a możliwość dopasowania rozmiaru do wzrostu dziecka i wielkości łóżeczka pozwoli znaleźć model odpowiedni na każdym etapie życia, zapewniając spokojny i bezpieczny sen.