/Kosmetyki i preparaty chroniące auto zimą

Kosmetyki i preparaty chroniące auto zimą

Zima jest zwłaszcza zawiłym okresem dla naszych wehikułów, zwłaszcza w owym czasie kiedy nie są garażowane. Wobec tego dla zachowania ich porządnego wyglądu i ochrony nieodzowna jest szczególna pielęgnacja. Żeby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji zimą należy już wcześniej zacząć porządnie przygotowywać samochód. Po pierwsze należy zmienić opony na zimowe, jakie mają o wiele odpowiedniej zachowują się w trakcie mrozów, co w większości przypadków pozwoli nam na uniknięcie poślizgów. Przyjmuje się, że opony należy zmieniać kiedy temperatura powietrza opadnie poniżej 7°C.

Należy też spowodować i dokonać konserwacji układu hamulcowego. Konieczna jest również wymiana płynu do spryskiwaczy na zimowy. Należy również uczynić akumulator oraz w razie konieczności podładować go lub wymienić na nowy. Należałoby na wszelki wypadek zaopatrzyć się w przewody rozruchowe, jakie w razie potrzeby zezwolą na pobranie prądu z obcego akumulatora. Jako, iż deszcze, śnieg oraz błoto niepozytywnie wpływają na powłokę lakieru wypada celowo o niego zadbać – tutaj pomoże RRC Car Wash Active Foam. By ochronić się przed korozją należy użyć wyjątkowych przeciwrdzewnych preparatów.

Następują one w rozmaitych formach oraz ich wybór jest wybitnie szeroki. Można zaopatrzyć się w taki środek w postaci aerozoli lub też wybrać wersję ze szczególnym pędzelkiem upubliczniającym nałożenie kosmetyku. Wskazane jest także dobre zabezpieczenie nadwozia, które jest szczególnie narażone na niebezpieczeństwo zniszczenia. Może się je zabezpieczyć przez woskowanie lub pokrycie innym środkiem konserwującym. Jak najbardziej dla zachowania skuteczności tych działań należy przed ich podjęciem staranie umyć samochód. Najczęstszym sposobem bronienia karoserii przed szkodliwym działanie soli jest mycie pojazdu. Należy jednakże zachować pewne środki ostrożności. Po pierwsze nie wolno być samochodu w czasie mrozów, gdyż skończy się to zamarznięciem zamków, a w skrajnych wypadkach kontakt ciepłej wody ze zmrożonym pojazdem ma okazję prowadzić do popękania lakieru. Po umyciu obowiązkowo trzeba użyć pasty polerskiej z woskiem, która ocali auto przed woda i zanieczyszczeniami.