/Koty i świnki morskie w domu – gdzie zakupić gadżety dla zwierzaków?

Koty i świnki morskie w domu – gdzie zakupić gadżety dla zwierzaków?

Jeśli tak nabyć odrobinę historii można o kotach napisać, iż pozostały one udomowione nieco powyżej dziewięć tysięcy lat temu. Już niegdyś w Egipcie przyczyniał się on do niszczenia gryzoni, a z samych kotów czyniono futra. Każdy kto chociaż odrobinę interesuje się historią spostrzeże, że kot był w starożytności mumifikowany, a za tamtych czasów jednoczy się go z boginią Bastet. W współczesnych okresach decydując się na takie zwierze, musimy mieć świadomość, że w warunkach domowych żyją nawet do dwudziestu lat. Objawy ich starości są pospolite. Mianowicie rozpoczyna pogarszać im się wzrok, słuch. Już nie są takie żwawe. Każdy kto jest posiadaczem takiego pupila znakomicie o tym wie, że są one wybitnie ruchliwe oraz wszędzie ich pełno. Lecz do czasu, bo tradycyjnie śpią od trzynastu do czternastu godzin na dzień. Kotowaty jak każde inne zwierze nie zasługuje na złe traktowanie, tym samym bywa w szeregu przypadków pamiętliwy. Niemniej jednak gdy już obdarzy sympatią swojego właściciela, niezwykle w wielu przypadkach mu to okazuje. Jednym słowem mówiąc – przywiązuje się. Koty to zwierzęta, które jak ognia unikają wody, lecz nie jest to oznaką tego, iż nie dbają o własną higienę.
Wręcz na odwrót, wybitnie wielokrotnie pielęgnują one swoje futerka. Uniwersalnie wierzy się, iż koty mają dyskretną moc uzdrawiania. Kiedy człowiek cierpi na jakąś dolegliwość (ból nóg), przystawia się kota do własnych kończyn oraz podobno efekty są zadowalające… To wybitnie interesująca koncepcja, na pewno nie brakuje ludzie, którzy lubią przytulać się do swoich czworonożnych pupili. Historia świnki morskiej sięga aż do kilki tysięcy lat przed opisującą nas erą. Jedyną ewidentną sprawą jest fakt, że pochodzą one z Południowej Ameryki, jednakże ich hodowla w tamtych okresach była ukierunkowana ku jednemu – by te sympatyczne zwierzątka odmienić na pokarm. Jednakowoż wśród Indian była ona obiektem kultu religijnego.
W współczesnych czasach być może nie przykłada się już uwagi do tego typu spraw, ale to i tak nie zmienia faktu, że świnki morskie są jednymi z najsympatyczniejszych zwierzątek domowych. W takich domowych pieleszach egzystują one do około ośmiu lat – ten czas możesz im umilić, odwiedzając Sklep z artykułami dla zwierząt. Kiedy poświęcimy jej trafną ilość czasu, będąc przy tym opiekuńczy oraz troskliwi możemy być pewni, że odwdzięczy nam się przyciągająca przyjaźnią. Być może nie są one bardzo inteligentne, lecz jak na swój poziom ich inteligencja jest dość korzystna. Przede wszystkim jest to bardzo komunikatywne zwierzątko oraz przy poprawnym jej oswojeniu, świnka będzie rozumiała niektóre nasze komendy. Istotne jest też to, że będzie w stanie rozpoznać nasz głos. Gdy się do nas przyzwyczai oraz zgarniemy jej sympatię, będzie wydawała przyjemne pomruki, jakie są oznaką sympatii do naszej osoby.