/Kreatywne domowe zajęcia dla dzieci

Kreatywne domowe zajęcia dla dzieci

Drobne dziecko w domu potrzebuje przede wszystkim ogromnej uwagi. Mieszkania i domy, kryją w sobie dużo pułapek, które są w stanie stanowić znaczne zagrożenie dla malucha. Ostre kanty mebli, śliskie podłogi i wysokie schody na pewno mamią młodych odkrywców, którzy nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa.

Na szczęście jest wiele gadżetów, dostępnych na ogół w sklepach, które czynią „cztery kąty” przyjacielskie małemu dziecku. Wystarczy schowana pod dywanem antypoślizgowa podkładka, aby zapowiedz przesuwaniu się dywanu, a co za tym idzie kresom dziecka. Ostre kanty mebli jesteśmy w stanie zabezpieczyć szczególnymi miękkimi nakładkami, zabezpieczającymi przed rozcięciami i bolesnymi uderzeniami. Blokady na drzwi i szafki zniwelują zagrożenie przytrzaśnięcia palców dziecka. W banalny sposób zabezpieczymy również gniazdka, nakładając na nie plastikowe nakładki. Także bez korzystania z elementów ochronnych rodzice mogą obniżyć ryzyko wypadku w domu, po przez pochowanie ostrych narzędzi (klucze, noże, narzędzia), by nie znalazły się one w zasięgu dziecka.

Ubezpieczenia na pewno ograniczą zagrożenie oraz zapewnią dziecku na pokaźniejszą samodzielność, jednak trzeba pamiętać, że nic nie zastąpi maluchowi opieki i uwagi osoby dorosłej. Wystarczy parę zmian w starym salonie, aby urządzić w nim oryginalny kącik relaksu, gdzie dziecko ma okazję spędzać przyjemnie czas dopełniając kolorowanki dla dzieci. Wygodny ratanowy fotel tonący w poduchach to wyłącznie jedna z wielu możliwych opcji. Chwili relaksu z pewnością posłużą również zielone rośliny, jakich zapachy wpływają na nastrój. Wystarczy posadzona w doniczce pelargonia lub też pomarańcza, by poczuć odprężenie oraz obniżyć napięcie. Kącik relaksu musi być przytulny, a panująca w nim atmosfera musi sprzyjać wyciszeniu.

Zastrzegą to delikatne tkaniny na ścianach i meblach, a także dywaniki i wykładziny. Nie można zapomnieć o odpowiednim oświetleniu. Na pewno w kąciku wypoczynkowym nie musimy umieszczać lampy, dającej ostre natężenie światła, bo wpłynie ono drażniąco na organizm ludzki. Jesteśmy w stanie postawić na przykład na zakup lampki wykonanej z soli kamiennej. Musimy również pamiętać, że kolory szczegółów tworzących domowy kącik do odpoczynku powinny być jasne i stonowane, bo zdecydowanie prawidłowiej, aniżeli w wypadku intensywnych, ostrych kolorów, wpłyną na odprężenie. Cicha, spokojna muzyka bez negowania umili chwilę wypoczynku po ciężkim dniu spędzonym w huku miasta.