/Latarnia uliczna LED – czym jest i do czego służy?

Latarnia uliczna LED – czym jest i do czego służy?

Oświetlenie uliczne zapewnia przechodniom oraz kierowcom bezpieczne poruszanie się po chodnikach i drogach. Lampy dostępne są w wersji parkingowej oraz drogowej. Zapewniają ciągły dopływ światła, nie oślepiając kierujących pojazdami czy spacerujących. Latarnia uliczna LED to energooszczędne rozwiązanie, które zapewnia znacznie mniejsze zużycie energii elektrycznej, jednocześnie zachowując nienaganne parametry oświetleniowe. Tego typu lampy są chętnie wybierane właśnie ze względu na niski koszt eksploatacji.

Latarnia uliczna LED nie wymaga specjalistycznej konserwacji. Doskonale sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Na rynku dostępne są nowoczesne modele, które pozwalają dopasować poziom i natężenie oświetlenia do warunków panujących na określonym obszarze. Dzięki temu wieczorami oraz nocą zapewniają bezpieczne warunki kierowcom i pieszym. Lampy, które wykorzystują moduły LED, generują duże oszczędności. Jest to więc niezwykle ekonomiczne rozwiązanie, równocześnie przyjazne środowisku naturalnemu.

Oświetlenie uliczne zapewnia pieszym oraz kierowcom bezpieczne użytkowanie chodników i ulic. Specjalne lampy z powodzeniem wykorzystywane są na parkingach samochodowych obiektów handlowych oraz sportowych, w parkach, magazynach oraz na placach zabaw. Zapewniają również doskonałą widoczność bilbordów i banerów reklamowych. Nowoczesna latarnia uliczna LED wykazuje doskonałą odporność na warunki atmosferyczne, posiada cienką i lżejszą obudowę oraz nie powoduje efektu nagrzewania się reflektorów.