/Legendy oraz fakty powiązane z trunkiem

Legendy oraz fakty powiązane z trunkiem

Dziś jest wiele niesprawdzonych mitów na temat alkoholu, dużo z nich brzmi nawet absolutnie logicznie i to właśnie dzięki temu dużo ludzi w nie wierzy nie wiedząc jak niezwykle się mylą odnośnie niektórych z nich. Jednym z najpopularniejszych mitów traktującym alkoholu jest twierdzenie, że faceci są odporniejsi na alkohol niż kobiety.

Jest to bzdura, bo nawet jeżeli stężenie alkoholu po wypici podobnej dawki jest u mężczyzny niższe aniżeli u kobiety to nie oznacza to, iż może on więcej wytrzymać. Nie ma co do tego całościowej zasady, zależy to od wielu czynników takich jak waga, metabolizm, sposób odżywiania, zawartość tłuszczu itp. Dodatkowym w szerokim zakresie rozpowszechnionym mitem jest mit o tym, że alkohol rozgrzewa organizm, jest to złudne uczucie trwające tylko chwilę a w rzeczywistości organizm wychładza się prędzej niż przeważnie ponieważ alkohol rozszerza naczynia krwionośne oraz sprzyja utracie ciepła przez organizm. Ten mit doprowadził do wielu przypadków w jakich ludziom wydawało się, że po „setce” będzie im cieplej skutkiem są choroby płuc oraz oskrzeli oraz nierzadko śmierć z powodu wychłodzenia organizmu.

Nie wszelkie alkohole należą do przedziału cenowego dostępnego dla każdego degustatora, na świecie jest aktualnie kilka grup alkoholi będących swego rodzaju „elitą” wyróżnia ich w głównej mierze cena oraz fakt. Iż nie są fabrykowane masowo, przeważnie produkuje się tylko kilkadziesiąt lub też kilkaset sztuk które są później wyprzedawane za bajońskie sumy – więcej na stronie https://www.forfiterexclusive.pl/. Wśród piw należy zamienić markę Jacobsen Vintage, której wyprodukowano dopiero co 600 butelek, zaś cena jednej z nich wynosi 270 € co w przeliczeniu daje ok. 1039zł. Pośród koniaków wygrywa bezapelacyjnie francuski Hennessy Cognac Ellipse, koszt jednej z 600 butelek to 2600 € co daje ok. 9400zł, ekskluzywności dodaje mu fakt, iż butelka pozostała zaprojektowana przez słynnego projektanta Thomasa Baccarata. Mercedesem pośród win jest francuskie Romanée Conti, jest to wino jakiego cena wynosi 4000 € co przekłada się na 16000zł. Jeżeli zaś chodzi o niepodważalny rekord to jest nim cena leżakującego 100 lat whisky Henri IV Dudognon Heritage jaka w chwili obecnej oscyluje w granicach 1.435.000 € co w przeliczeniu na złotówki daje niemal 6 mln zł.