/Łóżko z litego drewna – sposób na funkcjonalny i piękny mebel

Łóżko z litego drewna – sposób na funkcjonalny i piękny mebel

Aby stylowo zaaranżować pomieszczenie, musimy mieć niezłe wyczucie stylu. Urządzanie mieszkania może być stresujące, jeśli nieustannie obawiamy się, że źle wybierzemy meble i dodatki. Dziś udowadniamy, że tak wcale nie musi być. Co zrobić, żeby do urządzania sypialni podejść z większym luzem i jednocześnie osiągnąć wspaniałe rezultaty? Odpowiedź tkwi w … drewnie!.

Dlaczego wybór materiałów do sypialni jest tak ważny?

Taka przestrzeń jest miejscem specyficznym. Przebywanie w sypialni powinno być odprężającym doznaniem. Istnieje wiele sposobów na wytworzenie przestrzeni, która będzie sprzyjała odpoczynkowi – niektórzy inwestują w stonowane kolory, inni natomiast odpowiedzi poszukują w naturze. Inwestowanie w wyposażenie stworzone z drewna może z sukcesem wspomóc nasze wysiłki, mające na celu wykreowanie harmonijnej przestrzeni, nawiązującej do natury. Materiał w sypialni może przybierać różne formy. Zachwycające komody wprowadzą do mieszkania elegancki akcent i jednocześnie wykreują miejsce do przechowywania. Oprócz tego w tej części mieszkania spotkamy się też z drewnianymi toaletkami i szafkami. Najważniejszy meble sypialni jest jednak łóżko. Do zalet łóżek drewnianych należy zaliczyć:

 

  1. Dużą wytrzymałość na upływ czasu

Rozwiązania z drewna, mimo wieku, prezentują się doskonale, co decyduje o tym, że często przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Wybierając ten materiał nie musimy się martwić o to, że ząb czasu odciśnie się na nim w bardzo widoczny sposób. Podobnie rzecz się ma z łóżkiem z litego drewna. Dzięki temu, że mebel wykonano z litego surowca, jest jeszcze bardziej odporny na uszkodzenia niż  inne rozwiązania z drewna. Taka konstrukcja pozwala w pełni wykorzystać najważniejszą cechę drewna – jego siłę, płynącą wprost z natury. Jeśli więc zależy nam na tym, żeby domowe wyposażenie służyło nam przez wiele lat łóżko z litego drewna będzie strzałem w dziesiątkę.

 

  1. Unikalny wygląd

W przestrzeniach mieszkalnych drewno można spotkać bardzo często i to nie tylko z powodu jego wytrzymałości na uszkodzenia. Planując wystrój mieszkania zależy nam też na estetyce aranżacji. Sypialnia to przestrzeń o prywatnym charakterze i przeważnie nie traktujemy jej jako pomieszczenia reprezentacyjnego (tę funkcję zdecydowanie lepiej spełnia salon). Nie zmienia to jednak faktu, że większości z nas zależy na tym, żeby wystrój tej części mieszkania prezentował się modnie. Drewno potrafi wspaniale wzbogacić przestrzeń, nadać jej elegancji i harmonijnego wyglądu. Atrakcyjną cechą drewna jest jego unikalność – to dzięki niej drewniane meble są niepowtarzalne. Modne rozwiązania o unikalnych charakterze znaleźć można m.in. w sklepie Desiq. Decydując się na łóżka z litego drewna przeważnie mamy opcję wyboru, z jakiego rodzaju drewna zostanie wykonany mebel. Przeważnie spotkamy się z rozwiązaniami z dębu, orzecha, olchy, jesionu, czereśni.

 

  1. Minimalistyczny, designerski wygląd

Drewno jest materiałem, które doskonale poddaje się obróbce, co pozwala wykreować z niego różnorodne formy. W nowoczesnych łóżkach drewnianych najczęściej można dostrzec fascynację minimalizmem . Takie rozwiązania charakteryzują się smukłymi, eleganckimi kształtami i pozbawione są ciężkości, typowej dla klasycznych łóżek. Dzięki oszczędnym formom, łatwiej jest wybrać odpowiedni model do swojego mieszkania. Minimalistyczne wyposażenie pasuje bowiem do prawie każdej sypialni. Ryzyko nietrafionej decyzji drastycznie się więc zmniejsza.

 

Co jeszcze sprawia, że łóżka drewniane cieszą się tak dużą popularnością?

Wyposażenie domowe powinno być łatwe do utrzymania w czystości; w przypadku łóżek drewnianych duże znaczenie mają antystatyczne właściwości tego surowca. Antystatyczne właściwości drewna sprawiają, że nieco rzadziej musimy sprzątać. Jeśli chodzi o sprzątanie, to pielęgnacja drewnianych mebli nie sprawia problemu Meble z drewna nie sprawiają problemów czyszczenia. W większości przypadków wystarczająca będzie po prostu nasączona wodą ściereczka. Jeśli zależy nam na dodatkowej pielęgnacji, możemy użyć specjalnych preparatów, wydobywających atrakcyjny kolor i chroniących przed kurzem. Łóżka z drewna są jednak przeważnie doskonale zaimpregnowane, toteż można je czyścić najprostszymi sposobami.

Wcześniej wspomniana kwestia, dotycząca uniwersalności nowoczesnych, designerskich łóżek drewnianych zasługuje na pogłębienie. Te solidne meble kupujemy z myślą o dłuższej perspektywie czasowej. Nawet gdy przeprowadzamy jakieś zmiany aranżacyjne, zazwyczaj rezygnujemy z wymiany takich dużych mebli. To z tego powodu warto zadbać o to, żeby mebel pasował do różnorodnych wystrojów .

Nowoczesne łóżko z litego drewna świetnie będzie uzupełniało aranżację minimalistyczną, w tym też bardzo surowe pomieszczenia. Jeśli z jakiegoś powodu będziemy chcieli ocieplić sypialnię i nadać jej bardziej przytulnego charakteru, możemy całkowicie przearanżować pokój, bez strachu o to, że nasze łóżko przestanie pasować. Drewno zamknięte w minimalistycznej, eleganckiej formie doskonale przyjmuje takie zmiany. Potencjał aranżacyjny takiego wyposażenia jest ogromny, co wraz z solidnością i estetycznym wyglądem decyduje o tym, że to meble, które przypadną do gustu nawet wymagającym osobom.

Wcześniej wspomniana kwestia, dotycząca uniwersalności nowoczesnych, designerskich łóżek drewnianych zasługuje na pogłębienie. Te solidne meble kupujemy z myślą o dłuższej perspektywie czasowej. Oczywiście raz na jakiś czas odświeżamy aranżację, ale nawet podczas remontów raczej wolimy nie zmieniać największych mebli w mieszkaniu. Dość istotny jest więc taki wybór łożek, aby nawet po wprowadzeniu zmian aranżacyjnych, pasowały one do naszego mieszkania .

Nowoczesne łóżko z litego drewna jest wyposażeniem, stworzonym z myślach o pomieszczeniach urządzonych zgodnie ze stylem minimalistycznym. Warto jednak wiedzieć, że mebel możemy wykorzystać również w sytuacji, w której zależy nam na nieco bardziej przytulnej sypialni. Drewno zamknięte w minimalistycznej, eleganckiej formie doskonale przyjmuje takie zmiany. Potencjał aranżacyjny takiego wyposażenia jest ogromny, co wraz z solidnością i estetycznym wyglądem decyduje o tym, że to meble, które przypadną do gustu nawet wymagającym osobom.