/Miniaturowe psy dla miłośników

Miniaturowe psy dla miłośników

Uzyskujący maksymalnie 35 centymetrów, Pudel miniaturowy, przynależy do rasy psów mających swoje korzenie w przedstawicielach ras pasterskich i myśliwskich. Ich pochodzenie szacuje się czasy świetności dworu Ludwik. Wówczas to posiadanie czworonoga z takim wizerunkiem, było objawem, dowodem obfitej świetności, wyraźnie wspaniałości. W dawniejszych czasach pudle, ze względu na swoje myśliwskie geny, używane były zwłaszcza do wyszukiwania trufli, czy aportowania zwierzyny.

W kwestii natury pudli, z całą pewnością można oznajmić, iż jest bardzo przyjacielska człowiekowi, to bardzo żywy, ruchliwy oraz interesujący wszystkiego co się dookoła dzieje pies, jaki bardzo kocha swego właściciela oraz cały czas potrzebuje kontaktu z nim. Mimo wszelkich jego zalet, nie trudno jest wysnuć wniosek, że życie w domu, gdzie przy stworzonym przez nas boku cały czas znajduje się pies rasy pudel, nie przynależy do najprostszych – więcej na porady o wychowaniu psa. Powodem tego jest pewnego typu przymus codziennej, precyzyjnej, dla niektórych za niezwykle czasochłonnej pielęgnacji czworonoga, jaki jakkolwiek potrzebuje tego, aby godnie pełnić swoją główną, znaczącą funkcję reprezentacyjną. Jako najmodniejsza obecnie rasa, Chihuahua pochodzi od odrobinę analogicznych, lecz nieco większych psów, towarzyszących azteckim władcom na ich rozległych dworach.

Sama nazwa natomiast ma swoje źródło w miejscowości znajdującej się w Meksyku. Chihuahua to jeden z najmniejszych psów, liczący nie więcej niż 25 centymetrów, dzięki czemu stał się ulubieńcem kobiet, występujących wybitnie w szeregu przypadków trzymając go na rękach lub umieszczając w oraz tak małych rozmiarów torebkach. Prócz małych rozmiarów, znamionuje się też krępą budową ciała, kolosalnymi uszami i ogromnymi, pięknymi, ciemnymi oczami.

Chihuahua to pies inteligentny, wesoły oraz uparty, umie jednak być nerwowy znajdując się wśród obcych ludzi, w obcym otoczeniu, przez co bywa trochę bojaźliwy. Pomimo to są bardzo domowymi psami, które szybko przywiązują się do własnego właściciela. Nie oznacza to niemniej jednak, że można zostawić go samemu sobie, bowiem największa krzywda, jaką możemy mu zrobić, to odebranie przyjemności ze sprawiającego mu gigantyczną przyjemność szkolenia, będącą dla niego na pewno niezłą zabawą.