/Modowe weny – w jakim miejscu robić zakupy?

Modowe weny – w jakim miejscu robić zakupy?

Wybierając się na zakupy w wielu punktach sprzedaży jesteśmy w stanie spotkać się z rozmaitymi sytuacjami częściowo wywierającymi nasze zdziwienie. Najprostszym przykładem jest podejście zbywcy do kupujących. Bywa że w jednym punkcie sprzedaży pani za ladą będzie starała się nam pomóc nie zważając na rosnącą stertę odzieży jaką przymierzamy. W takiej sytuacji nawet gdy pomimo starań sprzedawcy nie wynajdziemy nic dla siebie, sprzedawca taki nie przestanie być dla nas miły oraz uprzejmy.

Czasami mamy niestety również styk z ekspedientkami, jakim wydaje się przeszkadzać sama nasze obecność w sklepie, nie mówiąc już o próbę poproszenia o pomoc w odszukaniu stroju czy o poradę – tutaj rekomendujemy skąd czerpać inspiracje modowe. Skutkiem tego też wkraczając do sklepu świadomie bądź nie najpierw oceniamy sprzedawcę, a wynik takiej oceny decyduje o dalszych naszych akcjach. Nie powinniśmy być również zaskoczone, gdy z pogardą odrzucamy ubranie dla nas będące szczytem bezguścia, a sprzedawca nie zareaguje na to w żaden sposób.

Przyczyna tego jest wybitnie prosta. Okazuje się że nawet te ubrania, które absolutnie nie przypadają nam do gustu, dla innych są w stanie być szczytem szyku i mody. Zbywcy przyzwoicie o tym wiedzą i podchodzą do takich sytuacji z pewnym dystansem i znaczącym zrozumieniem. Robiąc zakupy nieraz nie zdajemy sobie sprawy, iż proste dla nas czynności są w stanie obszerną utrudnić pracę sprzedawców.

Jedną z takich sytuacji są zakupy pod koniec otwarcia sklepu. W chwili kiedy wkraczamy do sklepu pięć minut przed jego zamknięciem, jesteśmy w stanie sądzić że sprzedawca powinien się nasycać, albowiem uda mu się jeszcze przed końcem pracy coś sprzedać. Tak rzeczywiście jednakże najpewniej pobrudzimy świeżo umytą posadzkę, a uprzejmy sprzedawca będzie musiał pozostać dłużej w pracy, bo nie wypada mu wyprosić kontrahentki. Konsternacje budzi też krążenie po lokalu oraz zapytanie o przeróżne ubrania. W ten sposób sprzedawca tak w gruncie rzeczy nie wie czego potrzebujemy oraz odnosi wrażenie, iż mamy nadmiernie dużo wolnego czasu, jaki postanowiliśmy poświęcić na sprawdzanie jego cierpliwości. Musimy wstrzymać się też z narzekaniem na brak światła w przebieralni, dywaniku czy uchwytu na którym możemy powiesić ubrania.