/Na co zwrócić szczególną uwagę pozyskując wózek i fotelik?

Na co zwrócić szczególną uwagę pozyskując wózek i fotelik?

Narodziny dziecka to dla większości rodziców duże szczęście. Długie chwile wyczekiwania wynagrodzone pozostają radosnym gaworzeniem maleństwa. Co niektórym rodzicom zdarza się nawet szczęście podwójne, lub… potrójne i więcej. Nie da się zataić, że utrzymanie jednego dziecka mnóstwo kosztuje.

Kupowanie wyposażenia do pokoiku, wózek, fotelik do samochodu, a w głównej mierze środki pielęgnacyjne-pieluszki, zasypki, kremy itp.-to wszystko jest coraz droższe. Tak w następstwie tego rodzice wieloraczków mają pod tym względem mnóstwo trudniej. Z pewnością czeka ich dużo wydatków związanych z przyjściem na świat dzieci. Jednym z nich jest nabycie dobrych wózków oraz fotelików samochodowych. Nie musimy się jednakże bać, że będziemy mieli kłopoty z ich zakupem, gdyż producenci tego typu sprzętów wychodzą vis-a-vis również familiom wielodzietnym.

Kiedyś rodzice wieloraczków musieli kupować dla nich oddzielne wózki dziecięce. Było to niezwykle niepraktyczne i niepraktyczne, albowiem na spacer musiały wychodzić z nimi zawsze co najmniej dwie osoby. Obecnie wytwarzane są specjalne wózki bliźniacze – wypróbuj recaro optiafix. Dzieci mogą być w nich usadzone obok siebie, czy też jedno za drugim. Każde z tych rozstrzygnięć ma swoje plusy i minusy. Wózek, w jakim dzieci siedzą obok siebie jest szerszy niż normalny wózek, zajmuje więcej miejsca na chodniku, może być więc mniej praktyczny jeśli mnóstwo chodzimy po mieście.

Z kolei wózek „jedno za drugim” jest węższy, niemniej jednak dłuższy-nie jesteśmy w stanie się wychylić, aby zobaczyć, co robi dziecko siedzące z przodu. Dla mam, które lubią posiadać wszystko na oku może być to drobna niedogodność. Istnieją też wózki dla trojaczków oraz czworaczków, które w Polsce są mniej legendarne, jednakowoż łatwo dostępne na zagranicznych serwisach zakupowych. Nieco bardziej skomplikowanym tematem są foteliki dziecięce. Tutaj niestety nie da się niczego wymyślić, każde dziecko, dla jego prywatnego bezpieczeństwa, musi posiadać swój własny fotelik, dobrze zamocowany w samochodzie.