/Najlepsze, lekkie hulajnogi elektryczne

Najlepsze, lekkie hulajnogi elektryczne

Pamiętasz, kiedy byłeś dzieckiem i jeździłeś na hulajnodze, aby dostać się do domu przyjaciela lub do parku, bo to było szybkie i zabawne? Cóż, niektóre rzeczy się nie zmieniły, ponieważ i coraz więcej dorosłych decydują się na zakup hulajnogi elektrycznej do poruszania się.

Hulajnogi elektryczne są świetnym rozwiązaniem „ostatniej mili” i zakup lekkiej e-hulajnogi nie oznacza, że trzeba iść na kompromis w sprawie mocy lub prędkości. W rzeczywistości, najlepsze skutery elektryczne są praktyczne i mogą być składane na pół, aby ułatwić Ci nosić po schodach lub w środkach transportu publicznego.

Technologia dla hulajnóg elektrycznych jest poprawna cały czas, dając ludziom znacznie bardziej płynne i szybsze jazdy. Podczas gdy chodzenie jest relaksujące, to jest bardziej czasochłonne, a w naszym nowoczesnym społeczeństwie hulajnogi, które w dół drogi z prędkością 25 km / h pozwalają ludziom dojeżdżać szybciej i usuwać więcej samochodów z drogi. Wyobraź sobie, ile czasu zaoszczędziłbyś, gdybyś nie utknął w samochodzie w godzinach szczytu w mieście. Przeciętna hulajnoga elektryczna waży od 12 do 16 kg, ale wiele z nich jest nadal składanych i łatwych do przenoszenia po schodach. Istnieje wiele rzeczy, które sprawiają, że e-hulajnoga jest lekka, takich jak:

⦁ Materiał ramy
⦁ Rozmiar i rodzaj opony
⦁ Silnik
⦁ Bateria

Czy wiesz, że najlżejszy elektryczna hulajnoga, która została kiedykolwiek zaprojektowana ważyła tylko 4 kg i została zaprojektowana tak, aby zmieścić się w plecaku? ZAR e-scooter rozpoczęła się na Kickstarter i została wykonana z przenośności w umyśle. Hulajnoga była składana, więc łatwo było zmieścić ją w plecaku do transportu w środkach transportu publicznego, a nawet w samolotach.

Co to jest włókno węglowe?

Carbon Fiber Reinforced Polymer (CFRP) lub włókna węglowego, jak to jest powszechnie znane, jest niewiarygodnie silny i sztywny dla swojej wagi, co pozwala na bardzo lekkie ramy do budowy. Włókno węglowe jest anizotropowe. Co to znaczy? Oznacza to, że jego właściwości są zależne od kierunku obciążenia. A co to oznacza? Oznacza to, że ramy mogą być dość elastyczne i mocne w danym kierunku.

Włókno węglowe składa się z mikroskopijnych włókien ułożonych i utrzymywanych w matrycy z żywicy. Włókna są niezwykle cienkie i trudno je dostrzec gołym okiem, przez co są cieńsze niż ludzki włos. Są one połączone w wiązkę, tworząc hol. Razem, włókna działają jak liny, które zapewniają większość wytrzymałości. Włókna mogą wytrzymać napięcie, ale zgniotłyby się, gdyby zostały ściśnięte. Jakie są zalety włókien węglowych?


Główną zaletą włókien węglowych jest to, że można je układać tak, aby uzyskać określone właściwości jezdne. Więcej wzmocnienie ramy może być wykonane przez dodanie więcej materiału w określonych obszarach. Różne modele skuterów mogą być modyfikowane na korzyść sztywności lub zgodności dla bardziej wyścigu lub komfort ramek koncentruje. Inną zaletą włókna węglowego jest to, że jest w stanie tłumić wibracje. Żywica robi to poprzez filtrowanie drgań o wysokiej częstotliwości, takich jak hałas drogowy. Większa ilość wibracji jest w stanie zostać pochłonięta dzięki „gumowaniu” żywicy. Metale, w przeciwieństwie do nich, nie są w stanie tłumić drgań, ponieważ działają jak sprężyny. Zobacz https://darlowo.info/index.php/83-biznes/6391-pozory-myla-zalety-hulajnogi-elektrycznej

Ramy węglowe są najlżejsze, więc jeśli jest to lekki skuter elektryczny szukasz następnie wybrać jeden z ramą z włókna węglowego. Jakie są wady włókna węglowego? Głównym ograniczeniem włókna węglowego jest to, że jest to kruchy materiał. Kiedy metal osiąga swoje granice, będzie zginać przed całkowitą awarią, podczas gdy włókno węglowe po prostu nagle zawieść. Jednakże, awaria włókna węglowego jest bardzo mało prawdopodobna.

Czy lekkie e- hulajnogi mają mniejszą moc?

W wielu przypadkach lekkie hulajnogi są bardziej prawdopodobne, że będą jeździć mniej na jednym ładowaniu, więc ważne jest, aby zwrócić uwagę na pojemność baterii. Jednak wraz z postępem technicznym i technologicznym możliwe stało się stworzenie mocnego i lekkiego pojazdu.
Wytworzenie mocnych i lekkich przedmiotów jest kwestią równowagi. Lżejsze materiały są zazwyczaj słabsze, a mocniejsze dużo cięższe i czasami kruche. Na przykład, jeśli spróbujesz zgiąć szybę okienną ręką, nie pęknie, ale jeśli upuścisz ją na ziemię, roztrzaska się na milion kawałków. Dlatego, jeśli chodzi o projektowanie pojazdów transportowych, materiały są często mieszane w celu uzyskania mocniejszej mieszanki.

Są ludzie, którzy są gotowi pójść na kompromis na lżejszą hulajnogę elektryczną nad bardziej potężną, ponieważ jest to łatwiejsze do przenoszenia i przechowywania. Jednak dla tych, którzy mieszkają w mieszkaniach i mają mniej miejsca, a zatem szukają czegoś małego, że mogą schować, gdy nie jest w użyciu, składane i lekkie skutery są świetne opcje. To powiedziawszy, zaczynamy również widzieć modele hulajnóg elektrycznych, takich jak Raine One, które nie są kompromisem wagi dla prędkości i vice versa.

W jaki sposób hulajnogi elektryczne zmniejszają swoją wagę?

Cóż, to wszystko sprowadza się do inżynierii hulajnogi elektrycznej, która pomaga zmniejszyć jego wagę. Mówiliśmy wcześniej o materiałach, które sprawiają, że hulajnoga elektryczna jest lekka. Inżynierowie stale znajdują nowe sposoby, aby e- hulajnogi byłt lżejsze i bardziej wydajne.
Nowa technologia baterii sprawia, że hulajnogi są lżejsze. Lit jest lekki, więc wiele firm elektrycznych hulajnóg używają baterii litowo-jonowych, aby zmniejszyć całkowitą wagę swoich skuterów. Baterie litowe są również łatwe do ładowania i potrzebują bardzo mało konserwacji. Wadą tych baterii jest to, że są drogie w produkcji – około 40% droższe niż niklowo-kadmowe, a bateria może się starzeć, nawet jeśli nie jest używana. Dlatego skutery powinny być przechowywane w chłodnym miejscu, aby zapobiec szybszemu zużyciu baterii.