/Najważniejsze kierunki turystyczne Europy – Wenecja

Najważniejsze kierunki turystyczne Europy – Wenecja

Europa jest wspaniałym kontynentem. Przede wszystkim właśnie dlatego, że oferuje swoim mieszkańcom i turystom dużo różnych możliwości. Ewidentnie są na tym kontynencie takie rejony, które uznawane są za o wiele bardziej turystyczne. Wśród nich wymienić warto chociażby południowe krańce Europy. To naturalnie w nadmorskich kurortach Hiszpanii, Portugalii, Francji lub Grecji większość Europejczyków co roku spędza własne wakacje. Trudno się temu faktowi zdumiewać.

Wymienione kraje przede wszystkim cechuje ciepły, śródziemnomorski klimat, który w okresie lata daje nieomalże gwarancję solidnej pogody. Niemniej jednak to nie wszystko. Naturalnie te rejony Europy mogą pochwalić się też wieloma zabytkami, jakich zwiedzanie powinno być, chociaż według co niektórych ludzi, obowiązkowe dla jakiegokolwiek mieszkańca Starego Kontynentu. Są to przede wszystkim zabytki kultury antycznej, jak choćby Koloseum znajdujące się w Rzymie czy pozostałości po greckich świątyniach.

W Hiszpanii docierają do tego jeszcze zabytki kultury andaluzyjskiej, w której mieszały się wpływy żydowskie, arabskie i europejskie. Odwiedzenie tych wszystkich miejsc z pewnością może stać się nie tylko cudowną przygodą, niemniej jednak też bardzo pożyteczną i pouczającą podróżą, która zezwoli na zbudowanie oryginalnej europejskiej tożsamości przy równoległym budowaniu postawy tolerancji – w tym wspomoże polski przewodnik po dubaju. Mówi się, że każdy człowiek powinien w życiu chociaż raz odwiedzić Wenecję. Trudno się temu dziwować, skoro jest to miasto jedyne w swoim rodzaju.

Wenecja jest bo położona na setkach małych wysepek, między którymi znajdują się kanały wodne. To one służą tu jako kanały komunikacyjne, po jakich pływają tak zwane tramwaje wodne oraz gondole. Te ostatnie stanowią jedną z charakterystycznych atrakcji turystycznych Wenecji. Należałoby w związku z tym skorzystać z możliwości popłynięcia gondolą w trakcie wizyty w tym mieście. Mimo to oczywiście nie jest to jedyna rzecz, jaką należy tutaj zobaczyć. Centralnym punktem Wenecji jest plac św. Marka. Jest on zlokalizowany niebawem koło katedry św. Marka, w której do dzisiaj przechowywane są relikwie tego patrona miasta.