/Należałoby zwiedzić Olsztyn

Należałoby zwiedzić Olsztyn

Olsztyn to przeciętnej wielkości miasto. Zamieszkuje je nieomalże 200 tysięcy mieszkańców – to niemal tyle, ile zamieszkuje Kielce. Jest to niezwykle popularne miasto. Nie ma bodajże osoby, która nie słuchałaby o Olsztynie. Jest to miasteczko kładzione w województwie warmińsko – mazurskim. Część ludzi osiedlających Olsztyn to ludność przyjezdna, która tak miłuje to miasto, że zdecydowała się na przeprowadzkę. Olsztyn jest również wielkim ośrodkiem edukacyjnym.

Znajduje się tutaj gigantyczny Uniwersytet Warmińsko – Mazurski, na którym studiuje wielu studentów. Część z nich decyduje się na pozostanie w Olsztynie po zakończeniu studiów. W mieście jest wielkie bezrobocie. Wiele osób absorbuje się turystyką – wynajmują lokale mieszkaniowe, absorbują się agroturystyką.

W mieście jest dużo restauracji. Ludzie z przyjemnością odwiedzają Olsztyn. W pewnych sytuacjach przyjeżdżają tutaj na chwilę – na kilka dni, aby obcować z przyrodą, spacerować, nieraz zostają dłużej – nawet całe wakacje – olsztyn. Są osoby, jakie tak pokochały to miasto, że zbudowały sobie tu domki letniskowe, do jakich przybywają przy każdej nadarzającej się okazji. Olsztyn to gigantyczne miasto zajmujące 90 kilometrów kwadratowych. W mieście wydzielone są 23 osiedla. Wypada mieć możliwość, żeby poruszać się pomiędzy tymi osiedlami. Każde miasto musi wobec tego własnym mieszkańcom zagwarantować komunikację miejską.

Tak także jest w Olsztynie. Po mieście tym jeżdżą różne autobusy miejskie, które przewożą ludzi z miejsca na miejsce – w najodleglejsze rejony Olsztyna oraz okolic. Autobusy kursują w szeregu przypadków. Dojazd do określonych miejsc jest w takim razie łatwy. Miasto musi zadbać o komunikację. Olsztyn odwiedzają tysiące turystów.

Muszą posiadać oni szansę swobodnego dojechania tam, gdzie pragną. Nie mogą godzinami czekać na stosowny autobus. Autobusy są doskonale oznakowane. Kiedy dojedziemy wobec tego do Olsztyna nie musimy na każdym kroku pytać mieszkańców o drogę. Sami sobie poradzimy w tym nie tak przecież potężnym mieście. Kiedy jedziemy odwiedzać jakiekolwiek miasto warto zaopatrzyć się w mapę – nawet jeżeli już niegdyś byliśmy tam. Miasta zmieniają się – budowane są innowacyjne drogi, budynki. W pewnych momentach możemy się zgubić.