/Niedrogie oraz skuteczne witryny – kto może je konstruować?

Niedrogie oraz skuteczne witryny – kto może je konstruować?

Wyobraźmy sobie, że wchodzimy do sklepu – w jednym, odczuwamy się dobrze, pragniemy się porozglądać i pewnie coś kupimy, a w drugim – natychmiast pragniemy wyjść. Od czego zależy nasze pierwsze doświadczenie? Na pewno nie od towaru na sklepowych półkach, ponieważ wiemy jeszcze przed wejściem, co sklep oferuje. To sprzedawcy sprawiają na nas takie a nie inne doznanie. To od nich zależy, czy pozostaniemy tutaj na dłużej, czy niezadługo wyjdziemy.

Witryny www, to takie punkty, gdzie również spotykamy się ze sprzedawcami, chociaż ich nie zauważamy. I tak jak w normalnym sklepie, tak oraz tutaj najistotniejsze jest pierwsze wrażenie. Tworzenie witryn internetowych www nie polega tylko na wpisaniu danych firmy, wstawieniu paru zdjęć, przedstawieniu oferty. Ponieważ ta strona będzie musiała dla nas pracować, trzeba nadzwyczaj porządnie przemyśleć jak ma być skonstruowana, aby tak jak w ulubionym sklepie, chociażby porozmawiać ze sprzedawcą. To co bardzo dobre, powinno być w sklepie na eksponowanym miejscu, by konsument od razu zwrócił na to szczególną uwagę. Każdy należyty sprzedawca ma z pewnością swoje sztuczki, które pozwolą klienta związać ze sklepem na dłużej. Nie wystarczy mieć stronę firmy – należy zapracować sobie na zaufanie i lojalność klientów, a to już potrzebuje wielu pomysłów.

Witryny internetowe są wizytówką firmy, ale to my musimy spowodować, by klient odwiedzając opisującą nas firmę w internecie był usatysfakcjonowany, a jego odwiedziny nie były pierwsze oraz ostatnie – to potwierdza arkadiusz nagięć. Najistotniejsze jest stworzenie wybitnie dobrych relacji z kontrahentami. Internauci, odwiedzając witryny www, kochają na nich odszukać jakieś ciekawostki, porady z danej dziedziny, mieć możliwość zadania pytania oraz uzyskania prędkiej odpowiedzi.

Jeśli zdecydujemy się na taki typ kontaktu z kontrahentami, musimy pamiętać, że odpowiedzi powinny być udzielane w krótkim czasie. Kilkudniowy termin odpowiedzi prawdopodobnie uczyni, że stworzony przez nas możliwy kontrahent już nie będzie jej oczekiwał, a oraz naszą klarowną stronę internetową będzie omijał szerokim łukiem. To, że sprzedawcy nie widać na witrynie internetowej, nie oznacza, że konsument nie oczekuje kontaktu z nim. Wskutek tego przystępując do pracy nad stworzeniem strony www, powinniśmy od początku wiedzieć czego chcemy, oraz jak mają mieć wygląd nasze kontakty z klientami.